Vymeňte auto za elektrokolobežku – ušetríte a budete sa cítiť lepšie

0
2
Vymeňte auto za elektrokolobežku – ušetríte a budete sa cítiť lepšie
Vymeňte auto za elektrokolobežku – ušetríte a budete sa cítiť lepšie

Šetriť čas a cítiť sa lepšie nebolo nikdy jednoduchšie. Stačí, aby ste auto na letné mesiace vymenili za kolobežku. Elektrické kolobežky sa stávajú čoraz populárnejšou alternatívou k autám a mestskej hromadnej doprave. Ponúkajú totiž veľa výhod, ktoré z nich robia atraktívnu voľbu pre ľudí všetkých vekových kategórií.

Výhody elektrickej kolobežky z ekonomického hľadiska

Elektrická kolobežka nepotrebuje poistenie, netreba ju tankovať palivom, jej údržba je prakticky nulová a zaparkujete ju pokojne pod stolom v práci. Prevádzkové náklady na kolobežku sú mesačne niekoľko eur, ktoré spotrebujete pri jej nabíjaní. Nehovoria o tom, že elektrická kolobežka vám ušetrí kopec času. Napríklad vďaka už spomínanému parkovaniu, kedy nebudete hodiny hľadať voľné parkovacie miesto. S kolobežkou sa dostanete rýchlo cez centrum mesta aj v dopravnej špičke.

S kolobežkou urobíte niečo pre svoje zdravie

Jazda na elektrokolobežke vám umožní tráviť viac času na čerstvom vzduchu, čo má dobré účinky na vaše psychické aj fyzické zdravie. Cesta do práce sa stane zábavou, prevetráte si hlavu, odbúrate stres a úzkosť. I keď sa to nezdá, jazdením na kolobežke prispejete k budovaniu lepšej kondícii. Pri riadení zapájate do pohybu viaceré svalové partie.

Vďaka kolobežke omladnete

Vlastniť kolobežku nie je len doménou mladých. Je určená pre všetky vekové kategórie. Počas jazdy sa budete cítiť slobodne a mladšie. Pravidelný pohyb vám dodá energiu a zlepší celkovú náladu. Pohyb na čerstvom vzduchu a odbúranie stresu vám pomôžu k pokojnému a kvalitnému spánku.

Oplatí sa elektrickú kolobežku kúpiť?

Odpoveď na túto otázku závisí od vašich individuálnych potrieb a životného štýlu. Ak bývate v meste a hľadáte ekologický, lacný a zábavný spôsob dopravy, kolobežka je pre vás ideálnym riešením. Investované peniaze sa vám rýchlo vrátia v podobe ušetrených nákladov na palivo, parkovanie a údržbu auta. Okrem toho získate aj benefity v podobe zlepšenej kondície, psychickej pohody a celkovej kvality života.

Pred kúpou elektrokolobežky si však urobte prieskum a porovnajte rôzne modely. Najlepšie u predajcu, ktorý má veľkú ponuku kolobežiek, napríklad internetový obchod inSPORTline. Vďaka prieskumu nájdete kolobežku vyhovujúcu vašim potrebám a tiež rozpočtu. Ku kolobežke odporúčame dokúpiť doplnky ako sú brašny alebo držiak na mobil. Nezanedbajte ani bezpečnosť a investujte do ochrannej helmy.

Autor: Gabriela Kudláčová