Top 5 filmových premiér v kinách – január 2020

0
605

V roku 2019 sa v kinách objavili mnohé kinohity na čele s filmom Avengers Endgame, ktorý pokoril aj rekord v tržbách z kín.  Ten dovtedy neohrozene držal film Avatar z roku 2009.

Máme tu ale nový rok 2020 a čakajú nás mnohé filmové premiéry. Ktoré premiéry v januári lákajú najviac?

  1. Na nože (Knives Out) – slovenská premiéra 02.01.2020

Záhadné úmrtie autora detektívnych príbehov je vynikajúci námet sám o sebe. Tento film ale sľubuje aj zábavu počas jeho sledovania. Satirický humor totiž sprevádza celé vyšetrovanie, ktoré má na starosti detektív Daniel Craig. Podozrivý je každý člen excentrickej rodiny (Chris Evans, Jamie Lee Curtis,  Don Johnson…) a tento prípad by dal zabrať aj najlepším detektívom ako napr. Sherlock Holmes či Hercule Poirot.

  1. Dolittle – 16.01.2020

Zabudnite na Eddieho Murphy, ten pravý doktor Dolittle práve prichádza. Kedysi osobný lekár anglickej kráľovny Viktórie je k nej opäť povolaný, keď jej život ohrozuje smrteľne nebezpečná choroba. Vždy vynikajúci Robert Downey Jr. ako doktor Dolittle sa musí vydať na plavbu na mýtické ostrovy, kde sa nachádza jediný liek. Jeho posádku tvoria jeho zvierací priatelia, medzi ktorými nechýba gorila, ľadový medveď, veľmi múdry papagáj či hus. Aby toho nebolo dosť okrem dobrodružnej plavby ich čaká aj ďalšie ohrozenie v podobe celej skupiny nepriateľov, ktorá im chce prekaziť záchranu kráľovny.

  1. Bad Boys for Life – 23.01.2020

Will Smith a Martin Lawrence sa vracajú po sedemnástich rokoch opäť ako Bad Boys a pred nimi je posledná zbesilá akcia. Aj keď sú obaja o niečo starší, naďalej im to spolu funguje.  Každý divák sa môže tešiť na zábavné scény ale aj akčné momenty.

  1. Malé ženy (Little Women) – 30.01.2020

Film, ktorý ocenia milovníci klasického románu z pera Louisy May Alcott s rovnakým názvom (Malé ženy), ktorý je predlohou pre tento film. Príbeh je o štyroch mladých ženách, sestrách Marchových a o ich túžbe prežiť život podľa svojich predstáv. O nadčasovom príbehu hovorí aj to, že tento film je už jeho jedenástou filmovou variáciou.

  1. Slušní chlapci ( The Gentlemen) – 30.01.2020

Mickey Pearson (Matthew McConaughey) je bristký drogový kráľ, ktorý chce predať svoje drogové impérium. V tejto akčnej krimikomédii sa stretneme s viacerými netradičnými charaktermi, ktoré okrem McConaugheyho stvárnia ďalšie známe tváre ako napríklad Colin Farell či Hugh Grant. Je to film, ktorý je vhodný len pre dospelé publikum či už scénami alebo humorom.

Okrem týchto filmov zažijú premiéru v januári aj iné, ale týchto 5 filmov vytŕča podľa nás najviac.

Prajeme príjemné pozeranie