Premeňte vašu stenu na galériu obľúbených fotiek a obrazov

0
115
Premeňte vašu stenu na galériu obľúbených fotiek a obrazov

Sú moderné, štýlové a zakomponovať do nich môžete čokoľvek, čo je vám blízke. Reč je o galérii na stene. Ako vytvoriť z vašej steny unikátnu dekoráciu vám poradíme v článku a pridáme aj pár tipov naviac.

Čo je galéria na stene?

Každý máme doma obľúbené fotografie a obrazy, ktoré v krabiciach zapadajú prachom alebo ich máme len tak uložené v smartfóne. Práve galéria je ideálnym miestom, kde ich zvečniť, aby vám dôležité momenty v živote pripomínali každý deň. Pod galériou na stene si teda môžeme predstaviť naaranžovanú výstavu vašich obľúbených fotiek a obrazov.

Galéria na stenu v piatich krokoch

  1. Zbierajte, zbierajte a zbierajte. Nemusíte zavesiť všetko, ale z väčšieho množstva materiálu sa vám bude vyberať ľahšie. Môžu to byť fotografie, obrazy na stenu, ručne maľované kresby alebo všetko iné, čo sa dá na stenu zavesiť.
  2. Vyberte si tému a farebnú škálu. Ak vytvárate galériu do nezariadeného interiéru, premyslite si celkový koncept vašej obývačky či spálne. Pri farebných galériách na stenu nakupujte doplnky ako vázy a textílie už len v jemných odtieňoch, aby interiér nepôsobil prekombinovaný a stiesnený.
  3. Trikrát meraj, raz zaves. Ak ste už so svojim výberom skončili, rozložte všetky fotky a obrazy na zem v takej veľkosti, v akej chcete galériu na stene. Nechajte medzi jednotlivými obrazmi a fotkami medzeru na rám a pozrite sa z výšky. Chcete niečo pridať alebo naopak odobrať? Teraz je ten správny čas.
  4. Vyberte si rozvrhnutie. Chcete pravidelné rozloženie v rovnakých rámoch alebo sa chcete držať originálnych rozmerov fotiek a obrazov? Zároveň máte ešte čas niečo pridať, vymeniť poradie alebo úplne odstrániť.
  5. Vyberte rámy a zaveste. Budete potrebovať len klince na stenu a kladivo. A samozrejme meter, aby ste dodržali plánovaný vzhľad.

Tip na zaujímavé umenie

Ak chcete pridať do galérie vlastnoručne vyrobený obraz, bude vás určite zaujímať maľovanie podľa čísiel. Okrem toho, že výsledkom je obraz, ktorý môžete zavesiť na vašu stenu, ide aj o relaxačnú techniku, pri ktorej si oddýchnete napríklad po náročnom dni v práci.

Zdroj obrázku: Vrn36 / Shutterstock.com