5 najobľúbenejších druhov tieniacej techniky

0
70
5 najobľúbenejších druhov tieniacej techniky
5 najobľúbenejších druhov tieniacej techniky

Viete si predstaviť okná vo vašej domácnosti bez tieniacej techniky? Aj keď najväčšie tohtoročné horúčavy máme za sebou, stále si vieme celkom živo predstaviť aké horúce by boli naše domácnosti ak by sme nemohli zatieniť slnečné lúče. Samozrejme, ochrana pre teplom nie je jedinou funkciou tieniacej techniky.

Nie každá tieniaca technika je určená na tienenie interiéru

V súčasnosti je na trhu množstvo rôznych druhov a „poddruhov“ tieniacej techniky. Na jednej strane je to výhoda, pretože celkom určite si nájdete tieniacu techniku, ktorá vám bude vyhovovať, ale niekedy to môže skomplikovať situáciu pri výbere. Ak sa neviete rozhodnúť akú tieniacu techniku si vybrať, môže vás inšpirovať nasledujúci zoznam tých najobľúbenejších druhov.

Začnime od konca. Päticu najobľúbenejších druhov tieniacej techniky uzatvárajú závesy. Tie dokážu zútulniť interiér, ale rozhodne nie sú len na parádu. Ide o plne funkčný tieniaci prvok a spoľahlivo chránia interiér pred ostrým slnkom a prehrievaním.

Na priečke vyššie máme tieniacu techniku s mierne odlišným účelom. Ide o dizajnové markízy, ktoré neslúžia na tienenie interiéru, ale naopak spoľahlivo zatienia terasu, či balkón. Vďaka tomu stále získavajú na popularite.

Niektoré umiestnenia prekvapia, niektoré ani nie

Tretie miesto bude možno pre mnohých najprekvapivejšie. Ide totižto o okenice. Áno, táto v minulosti neodmysliteľná súčasť domov sa vracia v modernom prevedení a s modernými materiálmi, aby bola opäť nenahraditeľnou súčasťou našich okien.

Prvé dve miesta sú tesné a onedlho možno nastane výmena na čele, ale zatiaľ stále na druhom mieste sú rolety. Tie vďaka modernejšiemu dizajnu, jednoduchšej montáži a samozrejme aj rôznym inovatívnym druhom zažívajú veľký návrat a čoraz viac sa v obľúbenosti doťahujú na prvú priečku.

Najobľúbenejšou tieniacou technikou sú stále žalúzie. V minulosti vystriedali rolety a aj keď sa rolety začínajú na žalúzie opäť doťahovať, žalúzie sa nevzdávajú „bez boja“ a taktiež prinášajú rôzne inovácie do vnútorných, ale aj účinných vonkajších žalúzií. Nové materiály a rôzne technické a  dizajnové prevedenia umožňujú viesť žalúziám naďalej vyrovnaný súboj o titul najobľúbenejšej tieniacej techniky.

 

 

Zdroj obrázka:  Autor: New Africa / Shutterstock.com