Na čo slúžia strešné nosiče?

0
433
Na čo slúžia strešné nosiče

Ak máte problémy so zbalením svojej rodiny do auta po naložení všetkého zariadenia, možno bude potrebné zaobstarať priestor vo vašom vozidle. Strešné nákladné boxy tento problém riešia a možno vás prekvapí, koľko výstroje dokážu preniesť.

Tieto veľké, robustné skrinky sa pripevňujú k hornej časti vášho vozidla a poskytujú bezpečné úložné prostredie odolné voči poveternostným vplyvom pre akýkoľvek druh výstroja. Pre väčšinu nadšencov výletov je strešné úložisko preferovanou voľbou pre uvoľnenie priestoru pre cestujúcich a pridanie úložného priestoru pre vaše vozidlo.

Na čo sa teda používajú strešné nosiče? Je niekoľko dôvodov, napr. na:

  • vybavenie kempingu,
  • rybárske potreby,
  • nosiče lyží,
  • lyže a snowboardy,
  • kufre a tašky,
  • golfové palice a vybavenie.

Tento článok o vlastnostiach pre strešný box vám môže pomôcť rozhodnúť sa, ktoré prvky sú pre vás najdôležitejšie. 

Veľkosť a tvar

Prvým hľadiskom pri výbere strešného boxu do auta je typ úložiska, ktorý potrebujete. Veľkosť vašej rodiny a vášho vozidla poskytne niektoré základné faktory. Priemerný nosič má úložnú kapacitu 300 až 450 litrov, ktorá spravidla uskladní výstroj pre dve až štyri osoby. Pre väčšie vozidlá sú k dispozícii boxy s väčšou kapacitou a objemom vyše 500 litrov.

Konštrukcia

Väčšina tvrdých strešných škatúľ je vyrobená buď z pevného plastu, alebo zo sklenených vlákien a mnohé majú kovové výstuže. Môžete si zvoliť lesklý, alebo matný povrch. Jedinou úvahou okrem osobných preferencií je to, že lesklé povrchové úpravy sa zvyčajne trochu ľahšie čistia.

Bezpečnosť

Sú strešné boxy vozidla zabezpečené proti krádeži? Nemusíte sa báť, ak potrebujete zastaviť a vzdialiť sa od vozidla, vaše zariadenie bude bezpečné. Môžete v kľude nechať vozidlo na parkovisku.

Nákladné boxy poskytujú uzamykacie mechanizmy vo všetkých prístupových priestoroch. Niektoré budú mať visiaci systém a iné zabudovaný zámok s kľúčom, alebo kombináciou.

Okrem toho by bolo pre niekoho veľmi ťažké odstrániť celý box z auta. Spravidla bude bezpečne pripevnená k priečkam strešného nosiča vozidla. Niektoré škatule sú vybavené skrutkami tvaru U, ktoré pripevňujú škatuľu k priečkam strešného nosiča. Skrutky, ktoré pripevňujú krabicu, sa zvyčajne nachádzajú vo vnútri skrinky, aby sa zvýšila bezpečnosť.

Strešné nosiče majú svoj zmysel

Existujú dobré dôvody, prečo sa strešné boxy na autá stali štandardnou výbavou pre cestujúcich jazdcov. Sú k dispozícii v širokej škále veľkostí a tvarov, do ktorých je možné umiestniť vybavenie a zásoby, ktoré potrebujete na cestu.