5 najromantickejších miest Európy, o ktorých ste možno nevedeli

0
540
5 najromantickejších miest Európy, o ktorých ste možno nevedeli

Ak aj vy sa radíte medzi romantické duše a radi cestujete, určite oceníte tento zoznam najromantickejších miest nášho kontinentu, a to aj vzhľadom na blížiaci sa sviatok zaľúbených. Ak ste bez partnera, nevadí. Svoju polovičku možno stretnete práve tam. A ak nie, minimálne aspoň zrelaxujete a spravíte si pár pekných fotiek.

Piate miesto: Hrad Neuschwanstein, Nemecko

Ku romantike nepochybne patrí aj návšteva niektorého zo zámkov. V Európe ich máme naozaj neúrekom, v ničom určite nezaostávajú ani slovenské perly ako napríklad Bojnice či Betliar, no v našom rebríčku sa stáva víťazom práve ten nemecký. Zámok Neuschwanstein dal postaviť svojrázny kráľ Ľudovít II. v roku 1869, hoci sa v tej dobe už hrady veľmi nestavali. Postavený bol v štýle starých rytierskych hradov. Pre svoj vzhľad dostal prezývku „rozprávkový hrad.“ Že je vám povedomý? Určite ste ho už videli napríklad na logu Walta Diisneyho. Inšpiroval aj staviteľov hradu Šípkovej Ruženky v zábavnom parku Disneyland.

Štvrté miesto: Krakov, Poľsko

Krakov bol kedysi hlavným mestom a jedným z najstarších miest v Poľsku. Je doslova preplnený historickými budovami či pamätihodnosťami rôzneho charakteru. Historické centrum mesta je pamiatkovou rezerváciou UNESCO. S mestom Krakov je úzko spätý aj pápež Ján Pavol II., ktorý bol kedysi krakovským arcibiskupom. Prejdite sa historickými uličkami a vychutnajte si kávu v jednej z útulných kaviarničiek alebo si večer vybehnite do neutíchajúceho nočného života. Nevynechajte to najznámejšie – Rynek Glowny, kde sa pravidelne konajú vianočné trhy plné tradičných remesiel a jedál.

Tretie miesto: Bruggy, Belgicko

Belgické mesto Bruggy je prezývané aj “Benátky severu”. Sú zmesou Beneluxu, Škandinávie a Anglicka. Typické tehlové úzke stavby so špicatými strechami, pričom každá iná a predsa sú tak podobné, vytvárajú dokonalý súlad a perfektnú fotogenickosť z ktorejkoľvek strany. Vodné kanály v kombinácii väčšinou s gotickými stavbami vytvárajú dojem, že ste sa ocitli pri nakrúcaní historického románu.

Druhé miesto: Amalfi, Taliansko

Ani Verona a ani Benátky nie sú podľa Talianov najromantickejšou časťou ich rodnej krajiny. Tento exkluzívny titul udelili Amalfskému pobrežiu, ktoré nájdete asi hodinu a pol od Neapola. Jeho brehy obmýva Tyrrhenské more a keďže ešte stále nie je natoľko populárne ako Toskánsko, Sicília alebo talianske veľkomestá, stále si uchováva tú pravú domácku atmosféru. Celá amalfská riviéra sa vyznačuje priam gýčovou scenériou pastelovo sfarbených talianskych domčekov osadených v skalách, terasovitými záhradami a sadmi s citrusovými stromami, z ktorých sa vyrába známy citrónový likér.

Prvé miesto: Santorini, Grécko

Jednoznačne jednotka v romantickosti. Spomedzi gréckych ostrovov je azda najznámejší a najfotogenickejší. Nádherné pláže, útesy, jedinečná architektúra, biele domčeky a modrými okenicami a romantické výhľady na západ slnka. Typické sú aj pláže rôznych farieb vďaka jedinečným kamienkom, prechádzky na osloch a početné vinárstva.