5 dôvodov, prečo si zaobstarať klimatizáciu ešte pred príchodom leta

0
52
5 dôvodov, prečo si zaobstarať klimatizáciu ešte pred príchodom leta
5 dôvodov, prečo si zaobstarať klimatizáciu ešte pred príchodom leta

Po dlhej zime sa vzduch konečne začal prehrievať na príjemné teploty a už visí vo vzduchu ďalší problém. Prídu horúčavy a vy sa bijete do pŕs, že budúci rok si už určite dáte klímu namontovať. Ale tak, ako odídu, odchádza aj vaše odhodlanie zaobstarať si klimatizáciu mimo sezóny. Dáme vám 5 dôvodov, prečo sa vám kúpa klimatizácie pred letnou sezónou oplatí viac.

Optimálna teplota – lepšia produktivita

Klimatizácia alebo tepelné čerpadlá dokážu priestor vychladiť (alebo zohriať) efektívne, no zároveň v ňom požadovanú teplotu aj veľmi úsporne udržia. Je celkom jedno, či ide o kanceláriu, alebo vlastnú obývačku, teplotný komfort je v letných horúčavách základom duševnej aj telesnej pohody a veľmi úzko súvisí aj s vyššou produktivitou práce.

Výhodnejšia cena, lepšia dostupnosť, rýchla montáž

Áno, aj cena je jedným z dôvodov, prečo by ste s kúpou klimatizácie do bytu nemali váhať ešte pred nástupom vyšších teplôt. Sortiment je bohatší, čakacie lehoty na montáž sú minimálne a vy máte možnosť výberu z rôznych typov klimatizácií a tepelných čerpadiel. Za svoje peniaze tak mimo sezóny dostanete podstatne viac ako uprostred leta.

Lepšia kvalita vzduchu poteší aj astmatikov

Moderné klimatizačné jednotky a tepelné čerpadlá sú vybavené špeciálnymi filtrami, ktoré dokážu zachytiť prach, nečistoty či pele z ovzdušia. Vďaka optimálnej teplote a vlhkosti vzduchu bude váš dom, byt či kancelária chránená tiež pred rôznymi typmi plesní, ktorým práve vlhkosť a vysoké teploty veľmi vyhovujú. Ak ste teda astmatik, máte doma deti, ale tiež zvieracích maznáčikov, bude klimatizácia jedinečným riešením, ako za každých okolností dýchať čistý vzduch.

Stop bezsenným nociam!

Dobre sa vyspať v miestnosti, v ktorej sa teplota šplhá k neuveriteľne vysokým hodnotám, je takmer nemožné. Práve klimatizácia do bytu je riešením, ako dopriať unavenému telu kvalitný nočný spánok bez potenia a prehadzovania sa. Konštantná teplota v miestnosti pozitívne vplýva na celý organizmus a vy tak ráno vstanete oddýchnutí a svieži.

Klimatické zmeny nás dobiehajú

Je to holý fakt, že klimatické zmeny sa odzrkadľujú takmer v každom aspekte života. A extrémne vysoké teploty nie sú už len zriedkavým javom, ale bežnou súčasťou letných mesiacov. Skôr či neskôr tak bude klimatizácia či tepelné čerpadlo samozrejmosťou v každom dome či byte.

Na záver ešte jedna dobrá rada. Nikdy sa nedajte nalákať príliš akčnými cenami predajcov, o ktorých nič neviete. Ak sa rozhodnete pre montáž klimatizácie do bytu, vyberte si spoločnosť Smartsystems, za ktorou stoja spokojní klienti a ktorá je schopná zabezpečiť aj prípadný servis, ak to bude potrebné.