TOP 5 pravidiel nezáväzného vzťahu „Kamarát s výhodami“

0
5439
Kamarát s výhodami

Po rozchode, alebo pri životnom štýle, kedy sa nechcete viazať, alebo len zdržiavať pri uspokojení určitých potrieb zoznamovaním a lákaním partnera, balením opačného pohlavia a podobne, je dobré mať “kamaráta s výhodami”. Kamarát, s ktorým sa rozumne dohodnete na nezáväznom sexe raz, dva krát, či pravidelne. K dohodám často ani nedôjde, skrátka to príde, bez záväzkov a zbytočných otázok. Existuje niekoľko pravidiel, ktoré platia pri takomto druhu vzťahu a tie si aj spomenieme:

1. Nezdržujte
Prebúdzate sa v cudzej posteli a očakávate raňajky do postele? Ale no ták, poberte sa domov, nečakajte program. Najlepšie, ak sa úprimne spýtate na plány len zhruba a pochopíte, či do nich v daný deň zapadáte. Nečakajte ani na spoločnú sprchu a podobne. Berte si veci a hajde domov.

2. Buďte pripravení
Sex kedykoľvek keď to obom vyhovuje, to je celkom dobré. Čo poviete? Ak máte chuť, skúste sa informovať, či to ide vtedy a vtedy. Alebo sami reagujte na podobné otázky. Buďte pripravení kedykoľvek. Čiže dostatočná hygiena, starostlivosť o seba a ochranné pomôcky (antikoncepcia, prezervatívy) sú samozrejmosťou.

3. Nekecajte
Tento druh vzťahu môže veci a vzťahy s inými priateľmi skomplikovať. Nie je nutné zoznamovať priateľa s výhodami s ostatnými priateľmi. V takomto vzťahu sa s kamarátom s výhodami držíte na vlne bez starostí a zaťahovania mien, ľudí, spojitostí a podobne. Mnohé dokáže zmeniť napríklad spoznanie, že máte vzdialených spoločných známych a kamarátstvo založené na uspokojovaní vlastných potrieb môže skončiť.

4. Nepýtajte sa
Nepýtajte sa na detaily, na rodinu. Pokiaľ už ste vhupli do tohto druhu vzťahu a druhý kamarát sa nezaujíma o váš život, nerobte to ani vy. Slušnosťou môže byť len malý záujem na zážitky z daného dňa, no ani tu to netreba preháňať. Prílišný záujem môže nudiť a takýto „kamarát“ nachádza záujem o rozhovory u iných ľudí, u vás predsa ide o sex.

5. Nežiarlite
Ste len kamarát s výhodami. Tak ako vy máte svoju voľnosť, aj váš kamarát má voľnosť. Môže byť kedykoľvek s kým chce, veď práve to je výhoda nezáväzného kamarátstva s výhodami. Jednou z najväčších chýb je vyčítať, alebo žiarliť na čokoľvek. Iná vec je, ak ste sa zamilovali, no to už je iný príbeh. Ak zmeníte svoje správanie a máte záujem o zmenu výhodného kamarátstva na niečo iné, zmena môže naraziť na fakt, že váš kamarát stratil „výhodového kamaráta“ a musí hľadať inde. Možno skrátka nestojí o lásku, či len dlhšie vysedávania a rozhovory.