TOP 5 najnezabudnuteľnejších filmových výbuchov starších než 10 rokov

0
743
Forrest Gump scéna Vietnam

Nedávno sme si spomenuli na 5 najnezabudnuteľnejších filmových výbuchov posledných 10 rokov. Dnes je to vybraných 5 filmov starších než 10 rokov s nezabudnuteľnými výbuchmi a ohňovými deštrukciami. Možno nie všetky sa objavili v televízií, alebo sú vo vašej zbierke DVD, preto nechýba ani dnes niekoľko ukážok.

Most cez rieku Kwai
Vo svojej dobe jednaz najdrahších scén je azda najznámejšou v celom filme. Nakrútený podľa skutočných udalostí počas bojov v Tichomorí disponuje jedným z najslávnejších filmových výbuchov vôbec. Oveľa viac pre vás výbuch bude znamenať, pokiaľ sledujete film od začiatku a vnímate aj dôleťitosť tohto mosta.

Forrest Gump
Film je v mnohých smeroch nezabudnuteľný. Scény z Vietnamu, kde Forrest Gump odnáša ranených pred spálením napalmom sú tiež výrazné. Pripomeňme si film scénkou kedy plamene a vybuchujúci napalm tvoria kulisu utekajúceho Forresta Gumpa nesúceho Bubu Gampa.

Predátor
Nadšenci pre jednu z najznámejších mimozemských bytostí, ktoré mimo E.T.ho pristáli na Zemi, určite vedia, že boli vybavení aj extrémne silnou bombou. Pri umieraní tak mohli odpáliť seba a zničiť aj všetko naokolo. Jeden umierajúci predátor funkciu sebadeštrukcie” predviedol samotnému Arniemu. Lepšie video sa nám nájsť nepodarilo.

Čata
Kultový film Čata (pôvodný názov Platoon) je o mladom vojakovi (Charlie Sheen), ktorý prichádza bojovať do Vietnamu a stretáva sa ako nováčik so šikanou. Po niekoľkých bojoch ho už nemožno považovať za nováčika. Objavilo sa v ňom množstvo výbuchov, najznámejšia je istotne scénka, kde pre veľký nával nepriateľa privolala jednotka vzdušnú podporuu s napalmom. Film je určite známy tým, že inšpiroval komédiu Tropická búrka a ústrednú pieseň filmu tvorí Adagio for String, s ktorou sa preslávil DJ Tiesto.

Deň nezávislosti
Film Independance Day bol v dobe svojho uvedenia považovaný za to najlepšie, čo Hollywood v súčasnom sci-fi žánri vyprodukoval. Aj dnes vedia niektoré prvky filmu nadchnúť. Výbuchy mimozemských lodí, bieleho domu, či vežiaku v uliciach New Yorku sú scénky, podľa ktorých filmový fanúšik dokáže Deň nezávislosti rozoznať aj o polnoci.

alebo