Chudnite a bavte sa! 7 perfektných letných športov

0
78
Chudnite a bavte sa! 7 perfektných letných športov

V lete sa kilogramy zhadzujú jedna radosť. Menej jeme, viac sa pohybujeme po vonku a aj možnosti športovania sú oveľa širšie ako v zime. Letné športy sú navyše zábavné, takže zhadzovanie kilogramov nebude za trest, ale za odmenu. Vyskúšajte niektorí zo 7 perfektných letných športov a dopracujte sa k peknej postave.

1. Cyklistika

Ak ste sa doposiaľ cyklistike nevenovali, je najvyšší čas! Začať môžete s bicyklom s pohonom. Elektrobicykel odvedie kus práce za vás, postupne znížite pomoc motora a dáte viac zabrať vašim svalom. Elektrické bicykle so skvelým pomerom kvality a ceny vyrába česká značka crussis.

2. Inline korčuľovanie

Pri korčuľovaní sa hýbe celé telo a formujú sa predovšetkým dolné svalové partie. S inline korčuľovaním môžete začať v každom veku. Vysoká rýchlosť spojená s pohybom na čerstvom vzduchu je super kombinácia. Ako začiatočník si kúpte kolieskové korčule s kratším rámom a menšími, mäkšími kolieskami. Napríklad zo stránok inSPORTline.

3. Beh

Behanie je pre introvertov ako stvorené. Vyberte si vhodnú trasu, kúpte kvalitné topánky a oddávajte sa pocitom, kedy zo seba vydávate maximálny výkon. Beh je jedným z najzdravších a najlacnejších športov.

4. Plávanie

Vodné športy sú počas leta ideálna voľba. Pri vysokých teplotách je priam slasť ponoriť sa do chladivej vody. Vyberte si však vodný tok, ktorý je primeraný vašim plaveckým schopnostiam. Ideálne je, keď ide o bazény a vodné hladiny pod dohľadom plavčíkov.

5. Paddleboarding

Pri vode ešte zostaneme, pretože kedy inokedy ako v lete máte možnosť vyskúšať extrémne zábavný šport paddleboarding. Kúpte si jednoduchý nafukovací paddleboard a skúšajte pevnosť vašich svalov, schopnosť koordinácie a udržania rovnováhy.

6. Volejbal

Pri vodných plochách nájdete ihriská, kde si aj s partiou môžete dopriať volejbalové derby. Alebo sa zapojte do hry neznámych ľudí a nadviažte nové priateľstvá. Pri volejbale sa vypotíte, pekne opálite a užije si kopec srandy.

7. Posilňovanie

V lete vymeňte športové centrá za vonkajšie workout ihriská. Posilňovanie vonku s vlastnou váhou preverí nielen svaly, ale tiež vašu kreativitu. Ušetrite na vstupnom do fitka a nadýchajte sa poriadne vzduchu pred dlhou zimou.