Ako si nájsť vhodný paplón na jednotlivé ročné obdobia

0
67
Ako si nájsť vhodný paplón na jednotlivé ročné obdobia
Ako si nájsť vhodný paplón na jednotlivé ročné obdobia

Viete, podľa čoho vyberať paplón? Je lepšie zvoliť taký, ktorý môžete používať celoročne, alebo budete potrebovať jeden na zimu a druhý na leto? To je individuálna záležitosť, pretože niektorí ľudia sú zimomraví aj v lete, iní naopak nepotrebujú príliš hrubú prikrývku ani v zime. Vo všeobecnosti sa však odporúča mať jeden hrubší na zimu, ktorý s oteplením vymeníte za tenší. Existuje viac druhov paplónov, ktoré si teraz popíšeme.

Celosezónne

Ak si chcete zadovážiť len jeden, odporúčame vám zakúpiť si celosezónny paplón s letnou a zimnou stranou, ktoré si podľa potreby môžete striedať alebo spojiť dohromady. Zimná strana vyniká výbornou hrejivosťou a je vyrobená z mikro velvet plyšu. V lete by vám bolo pod týmto materiálom neznesiteľne horúco, ale letná strana z príjemne chladivej mikrofázy bude pre vás to pravé, takže si môžete vychutnať jeho mäkkosť a komfort bez potenia. Ak trpíte alergiami, vyberajte paplóny, ktoré sú označené ako vhodné pre alergikov.

Vysoko hrejivé a stredne hrejivé

Keď sa vonku začne ochladzovať a vy cítite, že vám je už priveľmi chladno pod tenkou perinou, je čas vytiahnuť vysoko hrejivý paplón. Ideálnym materiálom je mikrovlákno, pretože má výborné tepelnoizolačné vlastnosti, pretože vzduch vo vlákne pôsobí ako izolant. Paplóny z mikrovlákna sú ľahké a vhodné pre ľudí s alergiou na perie.

Ak nie ste veľký zamrzlík, postačí vám aj stredne hrejivý paplón. Ide o univerzálnu možnosť, pretože sa prispôsobí aktuálnym teplotným podmienkam. Stredne hrejivé paplóny majú výbornú splývavosť, sú ľahké, vzdušné a príjemné na dotyk. Môžete ich používať celoročne.

Letné

Keď sa začne rapídne otepľovať, nahraďte vysoko hrejivý paplón letným. Noci bývajú často tropické, takže vám postačí ľahká prikrývka, pod ktorou sa nebudete potiť. Prievzdušné, ľahké a príjemné materiály vám zaručia pokojný a nerušený spánok. Kvalitné mikrovlákno je garanciou pohodlia.