TOP 5 výhod používania LED žiaroviek

0
272
TOP 5 výhod používania LED žiaroviek

Možno patríte medzi ľudí, ktorí nedajú dopustiť na klasické žiarovky. Samozrejme, že v minulosti nám veľmi dobre poslúžili, ale dnes by už nemali mať svoje miesto v žiadnej domácnosti. Nielenže sú nebezpečné, ale aj priam žerú elektrickú energiu a majú veľmi nízky výkon. Naopak úsporné LED žiarovky vás prekvapia svojou svietivosťou od prvého zapnutia svietidla.

Rozum v hrsti a plná peňaženka

Ledkové svietidlá sú svetlom budúcnosti. Možno sa vám nechce investovať do žiarovky s LED technológiou, ale to je chyba. Vstupnú investíciu mnohonásobne prevýši úspora na energiách. Klasická žiarovka totiž okrem svietenia produkuje zbytočné teplo, ktoré je žráčom elektriny. Naopak úsporné žiarovky resp. LED žiarovky slúžia len a len na svietenie bez produkcie tepla. Ak máte radi čísla, tak vedzte, že pri svietení LED žiarovkou ušetríte až 90 % energie spotrebovanej pri klasickej žiarovke.

Odpadá neustála výmena žiaroviek

Iste poznáte ten vtip, že na výmenu žiarovky treba minimálne troch ľudí. Skoro v každej domácnosti nastane situácia, kedy žiarovka doslúži. U klasických žiaroviek je táto situácia veľmi častá. Následne rýchlo beháte po byte, hľadáte náhradnú žiarovku, rebrík a baterku. Ak vymeníte klasickú žiarovku za LED, možno budete musieť túto procedúru absolvovať len dva či tri razy za život. LED žiarovka totiž vydrží až 80 tisíc hodín svietenia (približne 20 rokov).

Myslite aj na životné prostredie

Likvidácia klasickej žiarovky je kvôli prítomnosti olova alebo ortuti nebezpečná pre človeka i prírodu. Nemusíte mať strach o svoje deti v prípade, že sa LED žiarovka rozbije. Zároveň nemusíte mať strach ani o ekológiu, pretože LED žiarovky sa dajú plne recyklovať.

Zapnúť, vypnúť, svietiť na maximum

LED žiarovky majú veľmi vysokú svietivosť t.j. výkon. Preto sa využívajú aj na miestach, kde nie je prístup k napájaniu z elektrickej siete. Klasickej žiarovke veľmi prekáža neustále zapínanie a vypínanie svetla. Týmto spôsobom sa znižuje ich životnosť a hrozí tiež ich puknutie. LED žiarovky nemusíte šetriť, vydržia takmer všetko a zapínanie či vypínanie im absolútne neprekáža.

A bolo svetlo

Pri klasickej žiarovke musíte čakať, než dosiahne maximálnu svietivosť. LED žiarovky svietia na plný výkon ihneď po zapnutí. Sú preto vhodné aj na osvetlenie schodiska alebo pivnice. Zároveň sa ledkové svietenie lepšie reguluje, jednoduchšie ovládate jeho intenzitu alebo stmievanie. Veľký výber LED žiaroviek rôznych typov nájdete na stránkach e-shopu ledprodukt.sk, ktorý sa zaradil medzi finalistov za kvalitu v kategórii shop roku 2020 v oblasti osvetlenia.