TOP 5 najväčších výrobcov smartfónov

0
428

Smartfóny sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Aktuálne trhu  s chytrými zariadeniami vládne kórejsky gigant, spoločnosť Samsung. Dlhodobo svetovou dvojkou bola spoločnosť Apple, ktorá však koncom minulého roka predbehol čínsky gigant, Huawei.

Čína sa pomaly, ale isto derie dopredu

Medzi TOP 5 najväčších výrobcov smartfónov na svete patria spoločnosti: Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi a Oppo. Neznamená to však, že sa nedarí aj iným výrobcom. Prejdime však k tým TOP. Posledné dáta predajnosti zariadení z minulého roku hovoria, že sa najviac darí hlavne čínskym výrobcom. Vďačiť môžu za to rôznym biznis modelom, ktoré sa osvedčujú  praxi. Napríklad, zatiaľ čo Apple sa sústreďuje hlavne na majetnejších zákazníkov, tak spoločnosti ako Huawei a Xiaomi sa sústreďujú aj na širšie triedy, pričom sa snažia aj do lacnejších zariadení „nadžgať“ čo najviac technológií na úkor marže. Napríklad, spoločnosť Xiaomi bola podľa IDC skokanom v podobe najviac rastúcej manufaktúry, ktorá rástla takmer 50% tempom ku júlu minulého roka. Netreba zabudnúť samozrejme ani na iných výrobcov, ktorí rástli raketovým tempom, napríklad spoločnosť Huawei, ktorá v medzi ročnom porovnaní predala o 40% viac zariadení.

Darí sa však aj iným výrobcom, dobrým príkladom je spoločnosť Vernee Mobile, ktorá z pohľadu biznisu začala ponúkať svoje mobily online skrz viacero krajín čím sa im darí dostávať do viacerých regiónov. Ďalšou spoločnosťou, ktorej sa darí úspešne expandovať aj ex-fínska Nokia, ktorá aktuálne patrí pod krídla konzorcia spoločnosti HMD Global.

Zdroj: TS