Ste vášnivý cyklista? Tieto dva prístroje by mali byť vašou súčasťou.

0
315

Mnohí ľudia v dnešnej dobe prepadli bicyklovaniu, vďaka ktorému sa udržiavajú v kondícii. Tento šport je prospešný nielen pre dobrú postavu, ale aj zdravie človeka. Vonkajšie prostredie sa však dá na bicyklovanie využívať len v období, keď nie je príliš veľká zima alebo sneh a preto je výhodou mať vlastný cyklotrenažér. Vďaka nemu vás neprekvapí ani nepriaznivé počasie a vy môžete absolvovať svoj niekoľkokilometrový tréning hocikedy sa vám zachce. Ak tento stroj k dispozícii nemáte a rozmýšľate o jeho kúpe, treba si ujasniť to, aký ste cyklista a čo od stroja očakávate. Na trhu je totiž k dispozícii niekoľko druhov cyklotrenažérov, ktoré sa od seba v mnohom odlišujú. Aby ste s ním boli spokojný, mal by splniť vaše požiadavky a slúžiť vám čo najlepšie.

Veľkou ponukou týchto trenažérov disponuje športový predajca inSPORTline, u ktorého si vyberie každý. V prípade, že ste klasický cyklista, ktorý tento šport robí pre svoje potešenie, postačovať vám bude niektorý z domácich trenažérov. Ak sa však pripravujete na preteky alebo je bicyklovanie súčasťou vášho iného tréningu, vybrať by ste si mali niektorý z profesionálnych výrobkov. Tento fitness stroj je využívaný aj profesionálnymi cyklistami, ktorí sa musia pripravovať na sezónu každý deň. Zaobstarať si tak môžete nielen jednoduchý trenažér, ale aj ten najkvalitnejší, ktorý splní očakávania aj náročných zákazníkov. Sú ľudia, ktorí si tento stroj mýlia s rotopedom, no cyklotrenažér  oproti nemu vyniká presnejším nastavením záťaže a dokonalou simuláciou jazdy na bicykli. Ideálny je preto na udržiavanie kondície a vytrvalosti pre každého, kto chce dosahovať reálne výsledky. Dôležitou vlastnosťou tohto stroja je aj spôsob šliapania bez voľnobehu, ktorým sa vyznačuje rotoped.

Ak chcete športovanie ešte niečím moderným okoreniť, vyskúšajte fitness náramky. Pomocou nich budete mať dokonalý prehľad o priebehu tréningu a tiež vašom zdravotnom stave. Ak sa na tento výrobok pozrieme detailnejšie zistíme, že nejde len o dizajnový doplnok, ale o pomocníka, ktorý dokáže zaznamenať rôzne funkcie. Okrem toho, že dokážu monitorovať fyzickú aktivitu, analyzujú aj zdravotný stav človeka a kontrolujú, či naplnil svoj cieľ. Výhodou je, že väčšina týchto výrobkov sa dokáže zosynchronizovať s online aplikáciou a viete si pozrieť svoje štatistiky, porovnávať sa s inými ľuďmi alebo vyhodnocovať svoje pokroky. Súčasťou býva aj krokomer, pričom ide o najjednoduchší spôsob, ako dokážete zrátať počet krokov, ktoré ste za deň prešli. Fitness náramky teda nie sú určené len pre športovcov, ale aj pre obyčajných ľudí, ktorých zaujíma, akú vzdialenosť denne prejdú a koľko pri tom spália tuku. Vďaka zabudovanému výškomeru je možné vypočítať aj počet schodov, ktoré ste prešli. Zaujímavosťou je dokonca aj monitorovanie kvality spánku na základe pohybov počas noci.  Fitness náramok by mal byť neoddeliteľnou súčasťou každého vášnivého športovca.