TOP 5 najškaredšie autá, ktoré stále jazdia po našich cestách

0
3106
Fiat Multipla

Automobiloví dizajnéri to majú často veľmi ťažké. Okúsil to aj Homer Simpson keď svojmu bratovi navrhol auto Persephona. V reálnom živote sa do dizajnu vložia nemalé peniaze, no na verejnosť príde občas dizajn, ktorý nadchne len cenou a dostupnosťou. Krásou už ani tak nie. Ak sme museli zostaviť rebríček piatich najškaredších áut, ktoré parkujú na našich parkoviskách a jazdia po našich cestách, možno budete súhlasiť, alebo nie, šlo by o týchto 5 exemplárov.

Fiat Multipla
O tomto aute sa hovorí, že je príkladom toho, ako aj hnusné veci dokáže niekto ľúbiť, keď si ich kúpi. Vozidlo z dielne FIAT je v mnohých rebríčkoch uvádzané ako najškaredšie vozidlo. Svetlá pod oknom a podivný panel pod ním sú typickými znakmi tohto modelu. Z diaľky vyzerá ako papamobil. Svojou skriňou ho aj pripomína.

Toyota Yaris Verso
Toto autíčko so spodným predkusom má svojich nadšencov. Na našich cestách ho už veľa nie je. Ide o cenovo dostupné vozidlo, ktoré síce neohúrilo dizajnom, ako skôr praktickosťou.

Najhnusnejšie autá na cestách

Ford Scorpio II.
Tomuto autu sa na európske pomery vytýka americký dizajn. Prílišná obyčajnosť a pokus podobať sa na niektoré veterány? Vlastne ani nevieme, o čo presne návrhárom šlo, no tento model sa taktiež objavuje medzi najškaredšími autami vôbec.

Najhnusnejšie autá na cestách

Renault Twingo
Ďalšie európske auto, ktoré skopírovali ťčínske aj indické automobilky a tvoria tak rovnako podobný crazy dizajn malého „ťuťko“ auta do mesta. Twingo v tejto verzii vyzerá naozaj zvláštne.

Najhnusnejšie autá na cestách

Daewoo Tico
V susednom Česku jeden majiteľ toto auto ešte ako pojazdné roztrieskal baseballovou pálkou. Výnimočne sa mu to podarilo. Drobné vozidlo, ktoré pripadá ako hračkárske, sa na náš trh dostalo a udržalo na pomerne slušnú dobu. Dnes ho vidíme len občas u začínajúceho rozvozcu pizze, alebo u naozaj nenáročného vodiča, ktorému nevadí že počas zimy mrzne a v lete saunuje. Strašný dizajn, strašné jazdné vlastnosti a strach z únosu tohto vozidla vetrom… to sú snáď dostatočné dôvody, prečo naň zabudnúť.

Najhnusnejšie autá na cestách