TOP 5 najnezabudnuteľnejších filmových výbuchov posledných 10 rokov

0
1597
Joker a výbuch, Warner Bross

Filmové výbuchy sú vecou vizuálnych a zvukových efektov. Niektoré sa podaria, iné nie, no z tých, čo stoja určite za to, by sme mohli spomenúť päticu nasledovných. Pokiaľ sa vám výber TOP 5 nepozdáva, vítame vaše návrhy najnezabudnuteľnejších filmových výbuchov.

Joker a odpálenie nemocnice
Heath Leadger je v Temnom rytierovi nezabudnuteľný. V úlohe Jokera predviedol excelentný výkon a jeho šialenstvo mu tak verilo oveľa viac ľudí, než iným filmovým bláznom.

V ako Vendeta
Film V ako Vendeta, o ktorom bolo počuť na začiatku, potom dlho nič a zrazu po získaní popularity Anonymous sa oživila maska z tohto filmu ako symbol odporu, vynikol medzi inými filmami excelentným výbuchom britského parlamentu a veže Big Ben.

Ironman
Scénka, kde na začiatku filmovej éry Ironmana Tony Stark predstavuje systém Jericho, patrí čo sa výbuchov týka u fanúšikov tohto žánru medzi najobľúbenejšie.

Stealth
Film Stealth z roku 2005 stál za nič, na tom sa zhodnú mnohí. Lenže kto mal možnosť ho vidieť a sledoval pozorne scénku, v ktorej si letún stealth prerazil cestu z hangáru, musí súhlasiť, že ukážkový výbuch v tomto prípade naozaj stál za to.

Michael Bay a jeho… prevažne Transformers
Za celkom najlepšie výbuchy by sme s pokojným svedomým považovali diela Michaela Baya. Režisér a producent sa podieľal na viacerých známych filmoch. V tomto prípade urobíme výnimku a nepôjde o film, ale človeka zodpovedného za niekoľko filmov naraz. Sú to Transformeri a ich výnimočné výbuchy na púšti, či v uliciach veľkomesta, Armageddon, Pearl Harbor a zopár iných. Parádne video vytvorili práve na pripomenutie si Bayovej práce.

foto: Warner bross, Dark knight – Temný rytier