TOP 5 skutočností, ktoré ste možno nevedeli, no je to tak

0
949
apple, ilustračná foto

Žijeme vo svete, kde možno niektoré veci berieme ako samozrejmé, no v ich pozadí bolo niečo iné. Prípadne sú okolo nás veci, ktoré hneď nepochopíme a pripadajú nám zvláštne. Hoci podobných skutočností si predstavíme aj v budúcnosti viac, dnes tu máme prvých 5 prekvapivých právd.

  1. Apple zakladali traja: Zakladatelia spoločnosti Apple neboli dvaja, ale traja. Tretím bol Ronald Wayne. Ten však svoj 10% podiel v malej firmičke Apple predal ešte v roku 1976 za 1300 USD. Mať dnes 10% podiel v tejto firme, mohol z výnosov letiež niekoľko krát do vesmíru a žiť si do konca života na vysokej nohe. Niektoré médiá ho nazývajú najväčším nešťastníkom na svete. On sám však neľutuje, napísal knihu a žije stále pokojný život v Ohiu.
  2. Pôvod americkej vlajky: Najznámejšia štátna vlajka sveta, vlajka USA v jej podobe s 50 hviezdami a pruhmi, bola údajne po prvý krát navrhnutá študentom strednej školy v štáte Ohio v rámci domácej úlohy. Učiteľka mu vraj za vyhotovenie dala B, čo je u nás za 2.
  3. Nevýrazný Winston Churchill: Medzi britskou mládežou sa mal pred troma rokmi uskutočniť prieskum. Podľa neho takmer 60 percent odpovedí tvrdilo, že postava Sherlocka Holmsa naozaj existovala, a 20% odpovedí tvrdilo, že Winston Churchill, mimochodom jedna z najvýraznejších postáv britskej histórie vôbec, je fiktívna postava.
  4. Čúrajúci opilec: V Portlande pred pár rokmi museli vypustiť viac ako 30 miliónov litrovú nádrž potom, čo sa do nej vymočil opitý mladík. Hoci jeho moč nepredsatavoval žiadne riziká, spravili to zo slušnosti voči ľuďom.
  5. Hudobná irónia: Pravdou je, že spevák Barry Manilow nikdy nenapísal jeho veľký hit I Write the Songs, ktorý v preklade znamená doslova “Napísal som pieseň”