TOP 5 hercov v hlavných úlohách, ktorí vo filme umierajú

0
924
bruce willis - Touchstone pictures, Armageddon

V akčnom filme očakávame, že hlavná postava záporná, či dobrá, prekoná všetky prekážky a po vystupňovanom deji odkráča za fanfár „happyendu“… a predsa tomu nie je tak vždy. Zomierajú aj vedľajšie postavy, ktorých mená na plagátoch filmov nájdeme, no v preživšej parte v poslednej scéne chýbajú. Niektorí herci umierajú často, iní menej. Ak máme nahliadnuť do rebríčka tých, ktorí sú v našich končinách populárni a „nedočkajú sa“ záverečných titulkov, môže ísť o týchto 5 mien.

Bruce Willis
Známy herec, ktorého si niekedy nevieme predstaviť nezakrvaveného a bez zbrane, sa preslávil mnohými úlohami. Ako hlavná postava zomrel vo filme Šiesty zmysel, Smrť jej pristane, Armageddon, Vražedné myšlienky, aj Šakal.

Danny Trejo
Skôr, ako sa Danny Trejo objavil v Mačete, ktorá mu bola šitá na mieru k jeho imidžu, stretával sa s úlohami zloduchov, mexických bossov a mafiánov. Filmy, kde zomrel boli napríklad Desperado, From Dusk Till Dawn, Point Black, alebo Con Air.

Sean Beam
Herec Sean Beam má smolu na úlohy, ale asi mu to ani nevadí. V takmer každom filme zomiera a hoci nepatrí medzi typických predstaviteľov Hollywoodu, jeho tvár poznajú mnohí pre nespočetne veľa negatívnych postáv, alebo pre známu úlohu v Pánovi Prsteňov. Zomrel vo filmoch Patriot Games, Hra o tróny, Equilibrium, Pole, Čierna smrť, James Bond: Zlaté Oko a dvoch ďalších.

Mickey Rourke
Tvrdý Mickey Rourke si pre svoj výraz tváre a postavu vyslúžil veľmi často postavy tvrdých a nesprávnych chlapov. Po tom, čo začal holdovať extravagantnému štýlu obliekania, makeupu a estetiky, sa mu naskytla úloha vo Wrestlerovi aj Ironmanovi II. Objavil sa v Sin City a ďalej vo filmoch Rumble Fish, Dvojitý tím a Posledný odpadlík. Všade tam zomrel

Leonardo di Caprio
Aj Leonardo stihol už zopár krát zomrieť. Rómeo a Júlia, Krvavý diamant, Nespútaný Django, The Departed, či film Titanic. Všade tam zomrel, vždy iným spôsobom a nedočkal sa tak záveru. Pri dvoch z týchto filmov si jeho smrť vyžiadala mnoho ženských sĺz v sedadlách kín a pred televízorom.