TOP 5 hlúpych zločincov, ktorí si sami privolali políciu

0
90

Rovnako ako existujú neschopní právnici, lekári, inžinieri, môžu existovať aj zločinci. Určite ste už počuli veľa príbehov o hlúpych lupičoch alebo podvodníkoch, ktorí sa dostali do väzenia pre tie najsmiešnejšie dôvody. Zločinci na tomto zozname však posúvajú koncept ,,hlúposti“ na omnoho vyššiu úroveň. Každému z nich sa podarilo dostať do takej situácie, že sa musel sám obrátiť s prosbou o pomoc na políciu.

  1. Daniel Wardlow: nemohol sa dostať z vykradnutej, hotelovej izby

Vo Vancouvri vtrhol istý Daniel Wardlow do útulnej izby miestneho hotela. Zobral cudzí smartphone, pivo a z nejakého dôvodu diaľkové ovládanie. Bez toho, aby opustil túto izbu, si sadol, vypil ukradnuté pivo a zjedol burrito, ktoré si priniesol so sebou. Po raňajkách sa pokúsil opustiť miestnosť, ale zistil, že pri vstupe zlomil kľučku. Cez okno bolo zjavne nemožné opustiť izbu, takže chlapík musel zavolať na 911. Vydával sa za majiteľa čísla a tvrdil, že ho okradli. Kým bola polícia na ceste, ešte si nakoniec stihol otvoriť vchodové dvere, ale akonáhle prekročil prah hotela, bol zatknutý, neskôr obvinený z krádeže druhého stupňa.

  1. Timothy Czapek: sprchoval sa v cudzom dome, keď sa vrátila majiteľka

K ďalšiemu trestnému činu došlo v roku 2011 v meste Portland. Timothy Czapek vtrhol do domu neznámej ženy, ale neokradol ju, vošiel do kúpeľne a začal sa sprchovať.

Keď sa chlapík sprchoval, začul ako sa pani domu vracia. Vystrašený z toho, že žena môže mať zbraň, sa zamkol v kúpeľni a zavolal políciu. Timothy sa dispečerovi priznal, že vnikol do domu niekoho iného a prosil políciu, aby mu pomohla. Výsledkom bolo, že keď bol Czapek zatknutý, pokúsil sa policajtov presvedčiť, že ho uniesli nejaké neznáme osoby a tak sa zavrel do kúpeľne v cudzom dome. Prirodzene mu nikto neveril a neskôr ho obvinili.

  1. Jesse Berubi: uviazol v komíne počas lúpežného prepadnutia v obchode

Pár týždňov pred Vianocami v roku 2017 sa Jesse Berubi rozhodol vykradnúť malý obchod v Kalifornii, kde bol častým zákazníkom. Zrejme inšpirovaný blížiacim sa sviatkom, rozhodol sa vstúpiť do obchodu ako Ježiško, cez komín. Muž vyliezol na strechu a prekĺzol cez komínový otvor, ktorý bol široký 46 cm. Berubi pomaly klesal potrubím, uprostred cesty, v mieste kde mal komín ohyb 90 stupňov uviazol a uvedomil si, že sa odtiaľ nevie pohnúť. Nejako sa mu podarilo dostať k mobilu a zavolať si záchrannú službu. Hasiči ho nakoniec vytiahli von a privolaná polícia ho zadržala.

  1. Triston Crossland a Derrick Dionno: takmer zamrzli v lese, kde sa ukrývali pred políciou

Začiatkom roka 2016 v kalifornskom okrese El Dorado si policajt všimol auto s dvoma ľuďmi, ktoré sa snažili dostať ku kraju cesty. Ochranca zákona si myslel, že potrebujú pomoc a vydal sa ich smerom. Muži Triston Crossland a Derrick Dionno, ktorí boli v aute, videli, ako sa k nim blíži policajt, okamžite vybehli z auta a zmizli z dohľadu.

Ako sa ukázalo, v ich aute boli skryté zásielky metamfetamínu, heroínu a marihuany, nechýbala ani pištoľ. Navyše jeden z nich mal aj záznam v registri trestov a bol podmienečne prepustený. Triston a Derrick sa báli čomu budú musieť čeliť, tak utekali pred policajtom, zišli dolu kaňonom, prekonali ľadovú rieku, zasneženú zem a skryli sa v lese.

O niekoľko hodín našiel utečencov dôstojník lesnej služby, ktorý ich varoval, že ak zostanú v lese, môžu zamrznúť. Ale oni ho neposlúchli, naďalej sa skrývali a išli ešte hlbšie.

Uplynulo pár hodín, kým si uvedomili, že skutočne môžu zamrznúť. Potom zavolali na 911 a volali o záchranu. Na druhý deň ich našli vyčerpaných z hypotermie a vykazovali omrzliny. Jeden z policajtov potom povedal: ,,Nikdy som nevidel šťastnejších ľudí, vzatých do väzenia“.

  1. Christopher Moore: pri lúpeži v Texase zobudil majiteľa s revolverom

Koncom roka 2012 vtrhol Christopher Moore uprostred noci do jedného z texaských domov, aby ho vykradol. Vkradol sa do spálne, schytil pár vecí a nešťastnou náhodou zobudil pána domu Jamesa Jerowa.

Moorovi sa podarilo vybehnúť zo spálne skôr, ako sa podarilo hlave rodiny zdvihnúť z postele. Pôvodne si majiteľ domu myslel, že ten hluk robí jeho syn. Ale keď videl, že pokojne spí vo svojej posteli, bolo mu jasné, že musí byť v dome lupič. Jerow chytil revolver a rozbehol sa za lupičom. Moore bol už na ulici a zamkol sa vo svojom aute. Zatiaľ naňho Jerow aj so svojím synom mierili zbraňou. Moore zavolal na políciu a povedal:,, Som niekde v západnej časti krajiny. Tento chlap na mňa mieri zbraňou a chce ma zastreliť.“

Na miesto dorazila polícia, ktorá Moora zatkla. Priznal vinu. Bol odsúdený na sedem rokov podmienečne a 200 hodín verejnoprospešných prác.