Preprava batožiny komfortne, bezpečne a spoľahlivo. Ako na to?

0
103

Každý z vás mi dá za pravdu, že úložného priestoru nikdy nie je dosť. Či už sa bavíme o voľnom priestore v byte alebo v aute, zrejme by každý z nás ocenil „kúsok“ navyše. Obzvlášť ak patríte medzi nadšencov v cestovaní a neviete si predstaviť víkend inde ako na horách či pri vode, určite oceníte strešné boxy, vďaka ktorým môžete premiestňovať vašu batožinu kamkoľvek, kam si zmyslíte.

Na čo slúži strešný box a strešný nosič?

Či už sa chystáte na výlet s rodinou alebo partiou kamarátov na „road trip“, strešný box bude vašim pomocníkom vo dne i v noci. Ide totiž o úložný priestor umiestnený na streche vozidla, ktorý umožňuje prepravu vašich vecí, a to komfortne a bezpečne zároveň. Strešný nosič je charakteristický odolným profilom vyrobený z ocele, ktorý umožňuje transport športového príslušenstva, ale tiež pracovného náradia či doplnkov, bez ktorých sa nezaobídete. Pri výbere je nutné všímať si nosnosť, možnosť uzamykania, materiálové prevedenie i rozmery. Treba však dodať, že strešné nosiče ani strešné boxy nie sú štandardnou súčasťou automobilového príslušenstva, a práve preto musíte zvážiť, ktorým dáte prednosť vy.

Dokonalý výhľad vodiča na vozovku

Úspora miesta neznamená iba ochranu batožiny. Totiž batožinový priestor, ktorý je teraz bezpečne uložený na streche vozidla, umožňuje vodičovi dokonalý výhľad do spätného zrkadla. Spätné zrkadlo je jedným z najdôležitejších bezpečnostných prvkov každého vozidla – a hoci je v skutočnosti nelegálne jazdiť bez neho, zdá sa, že veľa ľudí si myslí, že je v poriadku riadiť vozidlo so spätným zrkadlom úplne zakrytým batožinou, čo je samozrejme veľmi nebezpečné. Práve bezpečná premávka a plynulá jazda sú ďalšie z predností, ktoré zabezpečujú strešné nosiče na lyže a vysokokvalitné strešné boxy thule na odloženie batožiny, lyží či snowboardu