TOP 5 druhov práce cez internet, ktoré ako jediné fungujú

0
5841
Práca peniaze smerovanie

Práca cez internet je niečo, čo je o pohodlí, podľa internetových príbehov aj o veľkom šťastí, a samozrejme tým pádom aj veľkých peniazoch. Napriek tomu sa s týmto pojmom na internete viaže neuveriteľné množstvo podvodných organizácií, podivných školení, ktoré sľubujú peniaze, klikanie na bannery, peniaze za čítanie emailov, alebo typický podozrivý kšeft s kompletizáciou pier, lepeniu obálok a skladaním hračiek. Akoby na internete existovali tisícky firiem, čo potrebujú lepiť obálky a skladať hračky. Je síce naivné myslieť si, že takéto veci vám niekto doručí na vašu adresu domov a nechá vás na tom pracovať vo vašich podmienkach, ale nie sme tu od toho, aby sme hodnotili falošné ponuky práce. Dnes si predstavíme rebríček piatich oblastí, ktoré ako jediné prinášajú pri spojení „práca cez internet“ jediné skutočné peniaze. Možno sa budete inšpirovať.

1. písanie a redaktorčina
Z domu cez internet pracujú spisovatelia, redaktori, pisatelia stĺpčekov, alebo dokonca pisatelia prác na objednávku. Poznať umenie slova a písma môže vynášať. Písanie článkov pre viaceré magazíny môže byť koníčkom, aj správnym využitím času. V tomto pomáhajú aj portály ako JaSpravim, či české zaBabku, Za100 a podobne.

2. správa eshopu, či spolupráca na predaji
vlastniť internetový obchod a venovať sa mu z domu je biznisom, ktorý môže byť stály a môže vyrásť vo veľkých rozmerov. Rovnako tak sa v tejto oblasti uplatnia aj tí, čo obchod nevlastnia, no majú čas. Čiastočne využijú možnosti písania textu, no hlavne oplývajú trpezlivosťou. Sem patria aj tí, čo sa starajú o distribúciu licencií a predávajú internetové služby. Oblasť má najlepšie možnosti zárobku vtedy, keď nepredáva veci hmotné, ale digitálne. Pri nich sa totiž nerieši fyzická pošta a náklady sú minimálne. Ide napríklad o sprístupnenie sťahovania na portáloch, VIP členstvo v nejakej komunite, predaj licencií, sériových kľúčov, či sprístupnenie plateného obsahu za poplatok.

3. Porno
Jeden z najväčších biznisov, ako zarobiť, je zábava pre dospelých. Aj na Slovensku sa nachádzajú podnikavé dievčatá, alebo podnikavé páry, nevedno či dobrovoľne, alebo nie, ktoré majú v spálni kameru a predávajú prístup na online spojenie za poplatok. Dievča si tak vie zarobiť. Čiastočne sem môžeme pridať žiaľ aj schopnosť cez internet propagovať svoju osobu a ponúkať ju záujemcom… azda netreba rozvíjať, za akým účelom.

4. Špecialisti
Tie najväčšie peniaze zarábajú špecialisti. Obchodovanie na burze sa dá aj z vlastného notebooku. Programátori sa starajú o počítače na diaľku a pritom môžu byť na pláži hotela niekde na Seychellách (ak nie je blokácia zahraničných IP z bezpečnostných dôvodov). Sem môžeme zaradiť aj ľudí v outsourcingových agentúrach, ktoré môžu najímať aj ľudí sediacich doma. Napríklad o čistotu obsahu na Facebooku sa starajú Maročania a Indovia. Cez počítač fungujú doma aj rôzni freelanceri, čiže ľudia na voľnej nohe, ktorí vďaka svojim znalostiam pracujú pre toho, kto má práve peniaze. A tí čiastočne patria aj medzi poslednú skupinu.

5. Podvodníci a hackri
Najhoršia skupina, ktorá počtom prekoná 3 menované skupiny, sú podvodníci. Autori väčšiny systémov, ktoré sľubujú peniaze za klikanie na reklamy, za čítanie emailov, alebo iných služieb. Už samotné služby sú programované tak, aby prinášali zisk len službe, ktorá do toho vložila na začiatku nemalý kapitál, aby sa vrátil a násobil. Podvodníkov nachádzame v rôznych oblastiach, aj napríklad v oblasti predaja medikamentov. Sú to autori spamovacích systémov. Zaraďujeme sem aj drobných pirátov, ktorí predávajú kradnutý obsah, autorov vírusov a aplikácií, ktoré v počítačoch vykonávajú neželané procesy. Nuž a nakoniec tá časť hackerov, ktorá nehľadá diery a neupozorňuje na ne, ale okráda a ničí za účelom zisku.

Ak teda hľadáte prácu, spomínaných 5 najvýraznejších oblastí muselo obsiahnuť aspoň jednu oblasť, ktorá je vám blízka.

foto: freeimages.com