Ste začínajúci motorkár? Zamerajte sa na kvalitné vybavenie

0
725

Jazda na motocykli je zážitkom. Pocit slobody je priam neopísateľný. Perfektnú jazdu môže hlavne začínajúcim motorkárom znepríjemniť zle zvolené vybavenie. Kvalitná helma, topánky, rukavice a oblečenie sú základom každej jazdy na motorke.

Motorkárske prilby

Moto prilba by nemala byť len módnym výstrelkom. Helma musí byť funkčná a bezpečná. Jazda bez prilby je neuveriteľným hazardom. Nechcete byť predsa darcom orgánov. Prilba by vám mala dobre sedieť, a preto si zmerajte pred jej kúpou obvod hlavy. Záleží na vašom spôsobe jazdy akú prilbu si zvolíte. Môže ísť o enduro helmu, otvorenú helmu, vyklápaciu alebo integrálnu. Najlepšiu ochranu vám zabezpečia enduro helmy. Neviete si s výberom prilby poradiť? Obráťte sa na erudovaných odborníkov v internetovom obchode inSPORTline.

Motorkárske topánky

Nejazdite na motorke v bežných topánkach. Tie vás neochránia ani pri jazde a už vôbec nie pri páde na asfalt. Moto topánky zabezpečia vášmu chodidlu potrebnú stabilitu a ochranu. Kvalitné topánky pre motorkárov sú vyrobené z nepremokavých materiálov a zároveň vzdušné. Pri nehode ochránia nielen chodidlá, prsty a kotníky, ale aj píšťalu. Nízke topánky sú určené len na občasné jazdenie. Ich výhodu je nižšia hmotnosť. Vysoké motoristické topánky však dokonale fixujú a chránia nohu.

Motorkárske rukavice

Pri rukaviciach vhodných na motorku platí to isté ako pri topánkach. Funkciou motorkárskych rukavíc je ochrana rúk pred úrazom pri páde z motorky. Nepríjemné vedia byť aj drobné zranenia zapríčinené odleteným ostrým kamienkom. Kvalitné rukavice vás ochránia taktiež pred všetkými výkyvmi počasia. Pre občasné jazdenie vám budú stačiť bezprstové kožené rukavice. Celé rukavice sa hodia na každodennú jazdu. Musia byť vyrobené z kože a mať nepremokavú membránu.

Motorkárske oblečenie

V oblečení určenom pre motorkárov by ste sa mali cítiť pohodlne. V žiadnom prípade nejde o zvieraciu kazajku. V každej časti oblečenia pre motorkárov sú zabudované chrániče. Ochránia takmer celé telo pri páde na vozovku. Bundy majú chrániče na lakťoch, chrbtici a ramenách. Pre vyššiu bezpečnosť si môžete na chrbát pripevniť samostatný chránič. Motorkárske nohavice chránia kolená a bedrá. Komplexnú ochranu a komfort vám zabezpečia kombinézy. Textilné sú pohodlnejšie ako kožené. Kožené kombinézy však lepšie chránia a podporujú aerodynamiku jazdy. Oblečenie je časťou výbavy, na ktorej by ste nemali v žiadnom prípade šetriť.