Kurz vodca malého plavidla – komu sa oplatí?

0
39
Kurz vodca malého plavidla – komu sa oplatí?
Kurz vodca malého plavidla – komu sa oplatí?

V súčasnosti sa stáva aktívna rekreácia čoraz populárnejšou. Už len málokomu stačí pri vode len ležať a opaľovať sa. Možnosti aktivít pri vodných plochách sú obrovské. Od rôznych vodných športov až po adrenalín na vodnom skútri alebo kormidlovanie člnov. Pozor na to, že kormidlovanie plavidla s vyšším výkonom je možné len s preukazom vodca malého plavidla.

Čo je kurz vodca malého plavidla?

Kurz vodca malého plavidla je vzdelávací program, ktorý poskytuje účastníkom znalosti a zručnosti potrebné na bezpečnú navigáciu menších plavidiel. Kurzy vodca malého plavidla vás po absolvovaní oprávňujú kormidlovať loď na všetkých vnútrozemských tokoch. Ak túžite vlastniť lode na predaj a plaviť sa s nimi po mori, budete potrebovať kapitánske skúšky. Odporúčame však začať s preukazom vodcu a ovládanie lode si vyskúšať na menších tokoch.

Pre koho je kurz vodca malého plavidla vhodný?

Kurz vodca malého plavidla je určený pre každého, kto chce kormidlovať plavidlá s výkonom vyšším ako 4 kW. V závislosti od veľkosti a výkonu plavidla sa kurz rozdeľuje do 3 kategórií. Kurz vám dá naozaj veľa. Je rozdelený na teoretickú a praktickú časť. Prebieha počas víkendov a v rámci poplatku za kurz dostanete v cene všetky študijné materiály.

Je kurz vodca malého plavidla drahý?

Oproti nákladom na kapitánske skúšky je kurz oveľa lacnejší. Poplatok za kompletný kurz sa pohybuje od 350 do 400 eur. K cene si prirátajte aj kolky a sumu za vstupnú lekársku prehliadku. Je dôležité si vybrať dôveryhodný kurz od akreditovaného poskytovateľa, ktorý splňuje zákonné požiadavky.

Čo sa naučíte počas kurzu vodca malého plavidla?

S kurzom vodca malého plavidla môžete pokojne riadiť jachty na predaj, no len mimo morí. Nemusíte sa obávať, že by ste plavbu nezvládli, keďže sa na kurze naučíte všetky právne predpisy, námornícke pojmy, navigáciu lodí, dostanete informácie o stavbe a údržbe lodí a kormidlovanie si na vlastnej koži vyskúšate.

Prečo sa oplatí absolvovať kurz vodca malého plavidla?

Kurz poskytuje študentom znalosti potrebné na ovládanie plavidiel s motorom i plachtami s rôznym výkonom. Absolvovanie kurzu posilňuje sebadôveru v navigácii a riadení malých plavidiel, čo je dôležité pre zážitok na vode. Kurz vodca malého plavidla je povinný pre všetkých, ktorí chcú riadiť lode s výkonom nad 4 kW. Bez ohľadu na to, či ste novým majiteľom plavidla, alebo chcete kormidlovať len požičané lode, kurz vám poskytne potrebné vedomosti a zručnosti na bezpečné vedenie malých plavidiel.

 

 

Gabriela Kudláčová – senior copywriter