Hnevá vás DPF? Nechajte si ho profesionálne vyčistiť!

0
616

DPF filter je povinnou súčasťou moderných naftových motorov a mnohým majiteľom takýchto áut robí vrásky na čele. Ak nim patríte aj vy, žiadny strach – využite profesionálne čistenie DPF filtrov!

Naftové motory sú medzi motoristami veľmi obľúbené najmä kvôli ich ekonomickosti prevádzky. Priemerné moderné auto s naftovým motorom dokáže jazdiť so spotrebou pohybujúcou sa okolo 5-6 litrov nafty na 100 kilometrov, o čom môže väčšina benzínových motorov len snívať. Nehovoriac o cene nafty, ktorá je v porovnaní s cenou benzínu nižšia. Snáď najväčším problémom moderných naftových motorov je DPF filter. Tento filter je umiestnený vo výfukovom potrubí a stará sa o filtráciu pevných častíc, ktoré sa nachádzajú vo výfukových plynoch. Naftové motory totiž v porovnaní s benzínovými produkujú viac pevných častí, ktoré znečisťujú ovzdušie. Úlohou DPF filtra je tak pri pohybovaní sa v meste zachytávať tieto pevné častice, následne je však raz za čas potrebné ich z filtra pri rýchlejšej jazde na vyšších otáčkach „vyfúknuť“, aby sa DPF filter neupchal. Načo je ale dobré čistenie DPF filtrov?

Veľmi drahá súčiastka

Vekom a počtom najazdených kilometrov sa schopnosť samočistenia DPF filtra znižuje, teda filter sa pomaly vekom upcháva, až sa dostane do takého štádia, že vaše auto vám vypíše poruchu DPF filtra. Vtedy máte dve možnosti – buď si necháte DPF filter vymeniť za nový alebo využijete čistenie DPF filtrov. Jednoznačne odporúčame využiť práve druhú možnosť, keďže cena nového DPF filtra sa pohybuje v cenách kolo 2000 eur. Využiť môžete napríklad služby spoločnosti DPF Doktor. Tu nájdete špecialistov na čistenie DPF filtrov osobných vozidiel, LKW, dodávok, ale aj strojov. DPF filter je čistený ekologickou certifikovanou metódou, vďaka ktorej môže byť ďalšia životnosť filtra až 100 000 kilometrov. Navyše, nejedná sa len o čistenie DPF Bratislava, využiť môžete aj čistenie DPF Žilina alebo čistenie DPF Prešov. Nechajte si svoj DPF filter profesionálne vyčistiť aj vy a predĺžte jeho životnosť!