Drevo – fenomén vo „svete“ stavebníctva

0
429

V dnešnej dobe môžu byť okná vyrobené z viacerých možných materiálov, a to predovšetkým z plastu, hliníka či tradičného dreva. Pochopiteľne, každý z materiálov má svoje výhody, ale aj nevýhody, čo už pochopiteľne závisí od konkrétneho vkusu a individuálneho názoru každého klienta. Najtradičnejším materiálom, ktorý je maximálne šetrný k nášmu životnému prostrediu, ale i ľudskému zdraviu, je bezpochyby drevo. Pýtate sa, prečo sú drevené okná v súčasnosti obľúbené? Čo spôsobilo enormný rast predaja okien a dverí vyrobených z dreva?

Pre milovníkov tradičného dreva sú drevené okná pravou voľbou!

Pre všetkých milovníkov tradičného vzhľadu je drevo tou pravou voľbou! Už prvé okenné rámy, ktoré boli vyrobené z tohto prírodného materiálu, sa môžu pochváliť vysokou životnosťou, ktorá presiahla až niekoľko desiatok rokov! Výhodou je, že drevo ako také sa môže kombinovať s modernými materiálmi, čo koniec koncov pôsobí nadčasovým dojmom. Dokonca, aj drevené okná môžu byť nafarbené tak, aby zodpovedali vášmu domu a vytvorili jedinečný štýl, ktorý bude vyhovovať aj náročným zákazníkom. Inými slovami povedané, drevo umožňuje majiteľovi domu meniť vzhľad interiéru, a to pri zachovaní konzistentnej farby exteriéru.

Zlaďte vašu domácnosť do jednotného štýlu

Výplne okenných otvorov by mali byť ladené do jednotného štýlu. Či už ste sa rozhodli zakúpiť drevené okná či interiérové dvere, najideálnejšie bude, ak budú vyrobené z rovnakých typov materiálu. Že chcete bezpečnostné dvere z hliníka? Žiadny problém! Totiž, aj hliník môže pôsobiť prírodným dojmom, ktorý bude dokonale ladiť s nábytkom či ostatnými doplnkami. Pri ich výbere si všímajte v prvom rade odolnosť voči požiaru, ale aj zvukovú odolnosť, ktorá má významné opodstatnenie vo veľkomestách, kde je ruch na dennom poriadku.