Akým dojazdom sa pýšia modely Opel?

0
101
Akým dojazdom sa pýšia modely Opel?

Vyberáte vozidlo na základe dojazdu, ktorý ponúka? Opel má vo svojej ponuke ako dieselové, tak aj benzínové modely a elektromobily. Ktorý typ sa môže pochváliť akým dojazdom?

Dieselové, benzínové či elektrické autá – každé má svoje pre a proti. Ako je to ale s ich dojazdom? Na to sa pozrieme v tomto článku.

Klasické dieselové a benzínové modely

Pokiaľ sa pozrieme na klasické dieselové a benzínové modely, akými sú Opel Grandland, Opel Crossland alebo nový Opel Astra, dojazd sa pohybuje často v mnohých stovkách kilometrov.

Dieselové modely majú vo všeobecnosti väčšie nádrže a nižšiu spotrebu paliva. Pokiaľ natankujete doplna, dojazd sa môže vyšplhať na 800 kilometrov a pri niektorých modeloch až na viac ako 1000 kilometrov. Všetko však závisí od typu vozidla, jeho efektívnosti a hlavne veľkosti nádrže.

Benzínové modely zas majú väčšiu spotrebu paliva, čím sa znižuje ich dojazd. Na jedno plné natankovanie teda dorazíte do vzdialenosti od 500 kilometrov až po 800 kilometrov.

Dojazd elektromobilov

Elektromobily majú vo všeobecnosti nižší dojazd v porovnaní s dieselovými alebo benzínovými modelmi.

Na jedno plné nabitie batérie dokážete z elektromobilu dostať dojazd približne 200 kilometrov, často však až do 500 kilometrov. Záleží na konkrétnom type vozidla, kapacite batérie, výkone motora a jazdných podmienkach či štýle jazdy.

Ak sa pozrieme na hybridy, ktoré ponúkajú kombináciu elektromotoru so spaľovacím motorom, dojazd sa približuje k dojazdu dieselových a benzínových vozidiel.

Značka Opel má vo svojej ponuke všetky vyššie spomenuté modely – dieselové, benzínové aj elektrické. Pokiaľ je teda dojazd vozidla dôležitým faktorom pri výbere vášho vozidla, zvážte, aký typ motoru bude pre vás tým najlepším.