5 + 1 výhod textilných snehových reťazí

0
66
5 + 1 výhod textilných snehových reťazí

Lacnejšou alternatívou oceľových reťazí sú reťaze textilné. Mnohí vodiči sa pre tieto reťaze rozhodnú nielen z dôvodu nižšej ceny. Textilné reťaze sa v mnohom vyrovnajú kovovým a niektoré varianty sú dokonca lepšie ako oceľové. Ktoré bonusy sú u textilných reťazí pre šoférov smerodajné?

1. Výhodná cena

Pri porovnaní kovových snehových reťazí so šikmou stopou a samoupínaním vychádzajú cenovo lepšie textilné reťaze. Komu nestačí ich výhodná cena, toho možno presvedčí fakt, že textilné reťaze sú ekologickou verziou reťazí. Po ich opotrebovaní sa dajú recyklovať. Pri výrobe textilných reťazí nevzniká toľko odpadu ako pri produkcii kovových.

2. Zákonom akceptované

Počas kúpy textilných reťazí si overte ich certifikáciu rovnako ako v prípade, keď kupujete zimné a letné pneumatiky. Nie všetky sú zákonom akceptované ako náhrada za oceľové reťaze. Istotu budete mať, keď kúpite textilné snehové reťaze AutoSock. Ich certifikáty sú platné v EU i vo Švajčiarsku.

3. Variabilné veľkosti

Textilné reťaze AutoSock nájdete v obchodoch v rôznych veľkostiach. Dokonca aj majitelia SUV alebo offroad vozidiel nájdu pre svoje štvornohé tátoše kompatibilný rozmer. Vo väčších rozmeroch je možné tieto reťaze kúpiť tiež pre nákladné vozidlá, kamióny a autobusy.

4. Jednoduchá montáž

AutoSock sa na kolesá naťahujú veľmi jednoducho, keďže sú flexibilné. Namontujete jednu časť reťazí, prejdete autom pár metrov a dotiahnete na koleso zvyšok návleku. Pri jazde sa textilné reťaze samé vycentrujú. Pozor na jazdenie po asfalte, reťaze by sa rýchlo poškodili.

5. Skladnosť a údržba

Zložené snehové reťaze sú menšie ako lekárnička. Uchovávajte ich v pôvodnom obale, aby sa nepoškodili. Po použití ich operte a nechajte voľne vyschnúť. AutoSock reťaze majú životnosť približne 400 km jazdy.

6. Komfort a šetrnosť

Jazda s textilnými reťazami je komfortnejšia ako s kovovými. Vo vozidle nepociťujete vibrácie, reťaze neovplyvňujú fungovanie senzorov v automobile. Textilné reťaze sú šetrné k pneumatikám a tiež diskom. Testy pneumatík textilné reťaze odporúčajú.