Ako si vybrať najlepší odpudzovač škodcov

0
771

Plánujete investovať do elektrického odpudzovača, no neviete, kde máte začať? Nebojte sa, nie ste jediný. V tomto článku zistíte, čo to odpudzovač je, ako funguje a samozrejme, na čo sa musíte pozerať pri kúpe odpudzovača. Takže, pokiaľ ste pripravený zbaviť sa lietajúceho  hmyzu a zakrádajúcich sa hlodavcov, ste na správnom mieste.

Čo to presne je odpudzovač?

Odpudzovač je typ zariadenia, ktoré vydáva konštantný zvuk na úrovni, ktorá je príliš vysoká pre ľudí (a preto zvuk nemôžu počuť). Na druhú stranu, tieto zvuky sú špecificky vytvorené na to, aby odstrašili, odradili a boli otravné pre nežiaducich škodcov. Na výber máte niekoľko zariadení:

Ako odpudzovač funguje?

Väčšina odpudzovačov je zapojená do elektriny. Potom, čo sa odpudzovač zapojí do zásuvky, začne vysielať vysokú frekvenciu zvuku, ktorá je neznesiteľná pre zvieratá a ľudí. Zvukové vlny, ako aj zvuky, ktoré vydáva odpudzovač začnú vyvolávať v škodcoch nepríjemnú fyzickú reakciu.

Veci, ktoré treba zvážiť pri výbere odpudzovača

Náklady

Pred zakúpením odpudzovača si zistite jeho náklady. Odpudzovače sú dostupné v rôznych cenách v závislosti od veľkosti, značky a oblasti, ktorú pokrývajú. Napr. zástrčkový odpudzovač je dostupnejší v porovnaní s káblovými zariadeniami, keďže pokrýva iba obmedzenú vzdialenosť. Ak máte teda obmedzený rozpočet, táto voľba je pre vás.

Sú však aj odpudzovače, ktoré majú pokročilejšie funkcie, sú však drahšie ako tradičné zástrčkové zariadenia.

Bezpečnosť

Pri výbere najlepšieho odpudzovača je veľmi dôležitá bezpečnosť. Uistite sa, že si vyberiete model, ktorý je neškodný a neobsahuje žiadne chemikálie alebo aromatické látky.

Pokrytá vzdialenosť

Na to, aby ste zvýšili efektívnosť a zároveň ušetrili peniaze je najlepšie investovať do odpudzovača, ktorý má široké pokrytie. Väčšina odpudzovačov pokrýva vzdialenosť v priemere 500 m2.

Pokiaľ máte veľký priestor, tak odpudzovač s káblom je skvelá voľba. Ak sa snažíte pokryť izbu, potom zvoľte zariadenie na zástrčku.

Keď ide o kúpu odpudzovača, máte na výber z veľa možností. S pomocou tohto článku však budete mať istotu, že si vyberiete najvhodnejší odpudzovač, ktorý vás zbaví nežiaducich škodcov.