Elektrická a štandardná kolobežka. Aké sú rozdiely?

0
2416

Tradične sú kolobežky ovládané manuálne tým, že sa človek odráža od zeme, aby nabral rýchlosť. Avšak vďaka technológii boli kolobežky pozmenené, aby ich mohli ovládať aj najpohodlnejší jazdci. Mechanizované kolobežky sú zvyčajne elektrické a poháňajú ich batérie, ktoré sú zvyčajne dobíjateľné.

Väčšina ľudí však stále preferuje tradičné kolobežky. Pokiaľ rozmýšľate nad tým, či je lepšia elektrokolobežka alebo klasická, prečítajte si hlavné rozdiely a zistite, ktorá vám bude vyhovovať najviac.

Pohodlie

Takmer všetky vozidlá sa považujú za pohodlné, čo sa týka dopravy, pričom kolobežka nie je žiadnou výnimkou. Pokiaľ však ide o porovnanie elektrokolobežky a tradičnej, elektrická je jednoznačným víťazom.

Keďže na pohyb nepotrebuje vyvíjanie energie s odrážaním od zeme, jazdec zapája oveľa menej energie na pohyb.

Udržovanie

Naopak, v tejto kategórii zvíťazí klasická kolobežka. Keďže elektrokolobežky, ako Xiaomi kolobežka, si vyžadujú nabíjanie a výmenu batérii, znamená to oveľa viac starostí s udržovaním. Okrem toho, väčšina kvalitných kolobežiek je vyrobených z vysoko kvalitných materiálov, ktoré si nevyžadujú udržovanie. Súčiastky sú taktiež väčšinou dostupné na mieste, kde ste kolobežku kúpili.

Ďalším faktorom v udržovaní je typ pneumatík. Niektoré kolobežky majú taktiež kolieska, ktoré netreba netreba nafukovať, dokonca aj po uložení v dlhom čase, vďaka čomu si vyžadujú menšiu údržbu.

Váha

Pochopiteľne, keďže elektrokolobežky majú extra elektrické súčiastky naviac, môžu vážiť viac ako ich klasický náprotivok. Ďalšie faktory pri váhe môžu zahŕňať materiály použité na rám, rovnako ako aj zostrojenie každého modelu. Niektoré modely prichádzajú s ľahkým materiálom, ktorý je viac odolný, aj napriek svojej ľahkej váhe. Keď budete porovnávať medzi dvoma kolobežkami v rámci váhy, pozrite sa na vlastnosti ako je materiál a zostrojenie.

Veľkosť

Podobne ako váha, veľkosť závisí od materiálu a výroby. Modernejšie modely pri oboch typoch sú zvyčajne viac kompaktné a môžu sa zložiť. Staršie modely môžu byť väčšie a ťažšie, hoci majú dlhšiu životnosť.

Je to o preferencii

Nakoniec je to však hlavne o tom, aké máte preferencie. Preferujete aktívny životný štýl a beriete kolobežkovanie ako šport? Potom zvoľte klasickú kolobežku. Uprednostníte pohodlie a neradi sa namáhate? Vyberte si elektrokolobežku.