Viete, čo vás čaká pri krtkovaní potrubia alebo čistení kanalizácie?

0
78
Čistenie a krtkovanie kanalizácie
Čistenie a krtkovanie kanalizácie

Garantujeme vám, že neexistuje domácnosť, v ktorej by sa nestretli s upchatým potrubím alebo znečistenou kanalizáciou. Patríte medzi šťastlivcov, ktorým sa ešte táto nepríjemnosť v domácnosti nestala? Gratulujeme. Časom sa však zanesie každé potrubie a vy skôr alebo neskôr budete musieť privolať inštalatéra. Ako sa upchaté potrubie prejaví a ako prebieha tzv. krtkovanie?

Ako zistíte, že je vaše potrubie upchaté?

Upchaté potrubie spozorujete na niekoľkých miestach. Ide napríklad o toaletu, v ktorej zostáva po spláchnutí vysoká hladina vody. V tomto prípade ide zrejme o zanesenú kanalizáciu a budete musieť zrealizovať jej čistenie. Čistenie a krtkovanie kanalizácie v meste Partizánske a okolie realizuje veľa firiem, ale odporúčame vám sa zamerať na recenzie kvality odvedenej práce, v ktorých vyniká firma krtkovanie LARA. Okrem kanalizácie dochádza k zanášaniu potrubí. Mnohými bežnými činnosťami sa postupne v potrubí hromadia nečistoty, ktoré časom zapríčinia neodtekanie umývadla. Upchaté potrubie sa prejaví tiež nefunkčnosťou práčky alebo umývačky riadu, ktoré nedokážu odviesť odpadovú vodu do nepriechodných potrubí. Pozor na to, že niekedy si zanesené potrubie nevšimnete a dôjde k jeho prasknutiu. Je samozrejme zbytočné, aby ste objednali krtkovanie odpadov Partizánske preventívne. Môžete však využiť službu monitoring potrubia a kanalizácie, ktorá odhalí všetky defekty, trhliny, nesprávne spádovanie alebo zanesené časti. Vďaka monitoringu potrubia dokážete identifikovať rizikové miesta, ktoré vedú k častejším poruchám odpadov.

Techniky čistenia kanalizácie a potrubí

Na čistenie upchatých potrubí a kanalizácie je možné využiť rôzne techniky podľa stavu zanesenia a miesta upchatia.

  • Medzi najviac využívané techniky v bytových domoch a bytoch patrí krtkovanie. Ide o veľmi rýchlu a hlavne efektívnu metódu čistenia. Zjednodušene je možné krtkovanie opísať ako čistenie potrubia špirálou, ktorá je poháňaná motorom. Podľa priepustnosti je možné na špirálu umiestniť rôzne nadstavce, ktoré prejdú aj najhutnejším znečistením.
  • Krtkovanie nie je veľmi účinné pri znečistení kanalizácie. V tomto prípade vám odporúčame zrealizovať vysokotlakové čistenie. Čerpadlo s vysokým tlakom vtlačí vodu cez upchaté miesto, ktoré je týmto spôsobom uvoľnené a zároveň vyčistené.