Trápi vás krátkozrakosť? 3 dôvody, prečo podstúpiť laserovú operáciu očí

0
537

Zrak je jeden z našich základných zmyslov, preto je mimoriadne dôležité starať sa o svoje oči. Dioptrickými chybami oka ako je krátkozrakosť, ďalekozrakosť či astigmatizmus trpí až 80% populácie. Dobrou správou je, že dnešná medicína je na veľmi vysokej úrovni a dokáže vyriešiť vady oka rýchlo, bezbolestne a spoľahlivo. Klinika laserovej chirurgie oka OFTUM v Košiciach ponúka revolučné riešenie, odstránenie dioptrií pomocou metódy ReLEx Smile.

Prečo si vybrať metódu ReLEx Smile?

ReLEx Smile je momentálne najdokonalejšia operačná technika, ktorú vyvinuli vedci vo firme Carl Zeiss. Pri operácii sa pomocou laseru Visumax zmení zakrivenie rohovky tak, že sa v rohovke vytvorí mikroskopická šošovka, lentikula, ktorá sa cez 3 mm mikroskopický rez vytiahne von z rohovky. Práca laseru trvá len 26 sekúnd. Táto metóda je vhodná pre ľudí, ktorých trápi krátkozrakosť alebo krátkozraký astigmatizmus (mínusové dioptrie).

  1. Trvalý výsledok

Najväčšia výhoda laserovej operácie očí oproti okuliarom alebo šošovkám je trvácnosť výsledku operácie. Videnie sa zvyčajne stabilizuje do niekoľkých hodín a výsledok je stabilný. Ďalšie zmeny dioptrickej sily oka sú len výnimočné, ak však táto situácia kedykoľvek nastane, pacienti majú nárok na ďalšiu korekciu oka zadarmo.

  1. Bezbolestný zákrok

Metóda ReLEx Smile zasahuje povrch rohovky iba minimálne, preto nedochádza k prerušeniu nervového vlákna v prednej časti rohovky, ktoré sú dôležité pre jej citlivosť a tvorbu sĺz. Riziko syndrómu suchého oka je po tomto zákroku niekoľkonásobne nižšie, takže ho môže podstúpiť aj pacient, ktorý už miernu suchosť očí pociťuje.

  1. Rýchly priebeh

Pacient takmer ihneď po operácii môže odísť domov a do bežného pracovného života sa zaradí na druhý deň po operácii očí pomocou metódy ReLEx Smile. Na rohovke ostane po zákroku len mikroskopická stopa po chirurgickom zásahu, ktorá má veľkosť zvyčajne 3 mm.

V roku 2017 sa celosvetovo uskutočnilo viac než 1 000 000 operácií technológiou ReLEx SMILE. Kliniky OFTUM využívajú túto metódu od začiatku roka 2015. Bola to revolučná zmena, vďaka ktorej sa znížili riziká a výskyt komplikácií na minimum. Využite aj vy exkluzívnu limitovanú zľavu 500€ na operáciu v Oftume a začnite si užívať život na vlastné oči!