TOP 5 zaručených trikov, ako sa okamžite zbavíte chuti na sladké!

0
669

Aj vy patríte medzi milovníkov sladkostí? Nebojte sa, nie ste jediný, veď kto by z času na čas nezatúžil po lahodnej čokoláde či osviežujúcej zmrzline, však? Ak však chcete zhodiť nejaké to kilečko navyše a zlepšiť vašu životosprávu, sladké limonády a dobošky vám zjavne k dosiahnutiu tohto cieľa nepomôžu. Našťastie, existuje 5 zaručených a overených trikov, ako sa chuti na sladkosti okamžite zbavíte, a to pomerne jednoducho. Vyskúšate ich aj vy?

Raňajky sú viac než dôležité!

Každý z nás si veľmi dobre uvedomuje, že začať deň bez výdatných raňajok a šálky obľúbenej kávy, nie je vôbec také jednoduché, ako sa spočiatku môže zdať. Treba si však dôkladne premyslieť, čo na raňajky zjete. Populárne sú trebárs ovsené kaše, ktoré bežne kúpite v supermarketoch, no je dôležité zdôrazniť, že zrovna tie sú mimoriadne presladené! Radšej stavte na domácu verziu a uvarte si ovsené vločky, pridajte tri lyžice kokosového mlieka, nakrájaný banán a počkajte päť minút, kým kaša zmäkne. Uvidíte, že nič lepšie ste na raňajky nejedli! A ako bonus, vaše telo sa postupom času „nastaví“ na stravu bez pridaného cukru.

Nepriateľom je únava!

Vedeli ste, že zrovna vo chvíli, keď nás pochytí únava, siahame po keksíkoch, džúsoch a čokoláde? Dajte „zbohom“ tomuto zlozvyku a doplňte vaše zásoby sušenými ďatľami či banánom. Práve tie v sebe ukrývajú dostatok ovocného cukru, ktorý je však niekoľkonásobne zdravší ako ten, ktorý nájdeme trebárs v obľúbenej Marske.

Pozor na kávu

Naučte sa vychutnávať nesladenú kávu, ktorá má omnoho intenzívnejšiu a lahodnejšiu chuť ako tá, ktorú si zakúpite v automate. Okrem iného, kávy z automatov obsahujú zvýšené množstvo cukru a v konečnom dôsledku nie sú pravými kávami ako tie, ktoré si môžete vychutnať v kaviarni či pohodlí domova. Pokiaľ si odvyknete od sladenia kávy alebo čaju, vaša chuť na sladké výrazne klesne! Že neveríte? Vyskúšajte a presvedčte sa!

Hýbte sa!

Dostali ste chuť na ten orieškový nanuk, ktorý ste práve zazreli v reklame? Rozptýľte sa! Ako? Jednoducho sa vyberte von na prechádzku, prípadne si choďte zabehať a behom desiatich minút môžete spozorovať, že chuť na sladké ustúpila. A ak by ste si predsa len chceli niečo „zobnúť“, uprednostnite radšej proteín bohatý na bielkoviny, ktorý už dávno nie je určený výhradne pre športovcov!

Napite sa poháru čistej vody

Jedným z najefektívnejších tipov je v podstate i ten najjednoduchší – napite sa poháru čistej vody. Tá vám na nejakú dobu naplní žalúdok, čiže nebudete pociťovať hlad a chuť na sladké vás behom pár sekúnd prejde. Pochopiteľne, že na každého jedinca platí niečo iné, no ak sa aj vy budete držať týchto 5 trikov, môžete si byť istý, že behom krátkej doby prestanete jesť sladké, prípadne bude jeho konzumácia výrazne nižšia ako kedykoľvek predtým!