TOP 5 najväčších letných hudobných festivalov na Slovensku

0
5070
Koncerty letné festivaly

Čoskoro je tu leto, teda mesiace očakávané aj pre vyššiu mieru hudobných podujatí a festivalov, stanovačiek a zábavy. Ak sme aj chceli zostaviť rebríček piatich miest, ktoré sú na Slovensku najznámejšie a najväčšie, vďaka veľmi slabým informáciám o histórií a číslach našich hudobných festivalov nakoniec berieme do úvahy len silu marketingu, tradície a povedomia. Ktorých 5 letných hudobných festivalov sa u nás najviac zviditeľňuje?

1. Bažant Pohoda festival

Najväčší slovenský hudobný festival, ako hovoria mnohé články o jeho veľkosti, v roku 2015 priláka hviezdy ako sú Bjork, Die Andtwoord, FFS, Manu Chao, Roni Size Reprazent, Cocorosie, ale aj množstvo slovenských a českých kapiel vrátane posledne dosť často skloňovanej Korben Dallas. Festival sa v roku 2015 koná od 9. do 11. júla na trenčianskom letisku.
pohodafestival.sk

2. Topfest

Topfest je ak nie najväčší, potom určite druhý najväčší hudobný festival u nás. Od roku 2004 neustále rastie a láka aj hviezdy americkej rockovej hudobnej scény. V roku 2008 napríklad dorazil Slayer, o rok Limp Bizkit, Kosheen, Megadeth, Status Quo, Kabát, v roku 2012 dokonca Guns’n’Roses, Nightwish, Lordi. V roku 2013 dokonca Iron Maiden. Posledný ročník prilákal na Thirty Second to Mars, tradičný Kabát, ale tiež na Helloween. Veľký počet interpretov je vždy zárukou mnohých známych mien. Ročník 2015 sa koná na letisku v Piešťanoch od 26. do 28. júna.
topfest.sk

3. Uprising

Festival Uprising na bratislavských Zlatých Pieskoch nesie rôzne prívlastky. Hudba, pri ktorej si zvyšok národa predstavi Boba Marleyho a nadšenci pre reggae aj množstvo ďalších nie iba zahraničných mien, žiaľ láka aj agresiu a drogy. Zážitkom je teda byť pod pódiom a vypočuť si svojich interpretov rovnako tak ako je zážitkom byť na nákupoch v blízkom nákupnom centre podvečer, alebo tesne pred záverečnou. Ak sa spýtate na najhoršie obdobie zamestnancov a predavačky, je smutné, že často spomenú práve konkrétny augustový týždeň. Drogy, alkohol, agresivita, pretekanie partii v tom, kto má originálnejšie nápady. V roku 2015 sa Uprising koná v piatok 21. 8. od 12:00 do 06:00 a v sobotu 22. 8. od 10:30 do 06:00
uprising.sk

4. Lodenica

Jeden z najznámejších festivalov na Slovensku Lodenica v Piešťanoch sa v minulosti prezentoval aj ako Hudobný festival Country Lodenica Piešťany, avšak postupne sa profiloval aj mimo country hudbu. Je nepochybne jedným z najväčších hudobných festivalov u nás. Vyznačuje sa pokojnejšou atmosférou a často výbornou atmosférou. Vo svojej histórii pamätá veľké množstvo slovenských, českých aj zahraničných interpretov. Tento rok už 17. ročník podujatia otvorí svoje brány 27. augusta a zatvorí v posledný deň 29. augusta.
lodenica.sk

5. Grape festival

Mladším z pätice výrazných hudobných festivalov je Festival Grape a jeho 6. ročník, ktorý sa koná 14. a 15. augusta na piešťanskom letisku. Objavia sa skupiny Netsky live, Triggerfinger, Gramatik, BRNS a ďalší. Pomerne výrazné zastúpenie bude mať medzi vystupujúcimi pestrý výber západnej Európy z krajín ako sú Belgisko, aj Veľká Británia. Na stránkach majú dokonca systém na odpočítavanie voľných vstupeniek. Zatiaľ ich je stále dosť.
grapefestival.sk

…Alebo by ste zostavili iný rebríček? Napíšte nám Vaše vlastné poradie do komentárov. Tešíme sa na vaše reakcie.