TOP 5 najobľúbenejšie a najpredávanejšie herné simulátory 2014

0
1119
Euro Truck Simulator

Simulátory. Kedysi dávno pri počutí tohto slova získal poslucháč pocit, že pôjde o letecký simulátor, neskôr sa k tomu pridal simulátor autoškoly a hráč počítačových hier si pripomenul rôzne hry série Tycoon. Simulátor pre počítač však už dávno nie je len malou hrou s malými panáčikmi. Siaha a sprístupňuje predstavu a niekedy aj určitú informovanosť o celkom iných profesiách. Z hráča sa tak môže razom stať farmár na obrovskej farme, o ktorú sa treba postarať z každého uhlu pohľadu, alebo organizovať kamiónovú dopravu po celej Európe. Dnešný rebríček piatich najpredávanejších, ale tiež najkvalitnejších simulátorov určite poteší nadšencov simulácií a hry za niekoho iného, či profesiu niekoho iného.

Farming simulator 2013
Nepochybne jedna z najúspešnejších hier minulého roka, hoci máloktorý obchod sa naozaj verejne pýšil, že práve táto hra boduje. Stávate sa farmárom, ktorý má odrazu pod sebou celé polia, niekoľko kusov poľnohospodárskej techniky a jedno pole, ktoré treba prejsť kombajnom. Zapojiť musíte všetku techniku, žatvu spracovať a predať. Takto nejako začína hra, v ktorej máte možnosť nakupovať rôznu techniku, predávať plodiny, zasiať a čakať na vyrastenie iných plodín, môžete sa starať o hydinu, ovce, ale aj kravy z ktorých získavate mlieko a aj mäso. Recenziu nájdete aj na zaujimavosti.net.

Farming Simulator [Traktor 2]
Farmársky simulátor zameraný len na traktory ponúka svojmu hráčovi o niečo viac svet zameraný práve na štvorkolesové monštrá rôzneho druhu a výbavy. Hra je zameraná čisto na svet traktorov a pokiaľ ste hrali Farming Simulator 2013 a najviac vás oslovili práve traktory, ich svet si naplno viete vychutnať práve tu. Štvrtá najpredávanejšia hra žánru simulátor je práve “odvodenina” od Farming Simulatoru s názvom Traktor 2.

Rescue 2013
Rescue 2013 zaboduje o všetkých generácií. Práca hasiča bola predsa len snom mnohých detí a tak sa nieto čomu diviť, že ide o tak úspešnú hru. V nej ste riadiaci pracovník, ktorý organizuje prácu na hasičskej stanici, najímate a prepúšťate zamestnancov, organizujete technologické vylepšenia a plníte množstvo misií, pri ktorých je nevyhnutná práca požiarnikov. Pochopiteľne, vôbec nemusíte sedieť v kancelárii, ale môžete vyraziť priamo do akcie a koordinovať jej priebeh.

The Sims 3
O The Sims 3 možno nemusíme ani nič písať. Každý hráč túto nesmierne bohatú a nekonečnú sériu pozná. Vytvoríte svoju vlastnú postavu, alebo rovno celú rodinu. Dohliadate na ich prácu, šťastie, spokojnosť a stravovanie, zúčastňujete sa ich sociálneho života a plnenia ich potrieb. Mnoho dodatkov do základnej hry ju rozširuje na ďalšie činnosti a dobrodružstvá, zároveň obohacuje rôznymi predmetmi, ktoré sa dajú použiť vo vašej domácnosti. The Sims 3 umožňuje od vytvorenia vlastnej postavy aj vytváranie vlastného domu, vzťahov a rodiny.

EuroTruck Simulator 2
Kvalitná a rozsiahla hra, ktorá bude ideálna pre trpezlivého hráča a milovníka kamiónov, si získava fanúšikov najmä v Európe. EuroTruck totiž prináša možnosť vyskúšať si kamiónovú dopravu po celej Európe, vrátane Slovenska. Prechádzate diaľnice a dbáte na bezpečnosť prevážaného tovaru, ktorý putuje na konkrétne cieľové miesto v danom čase. Ako reálny kamionista, aj hráč musí dohliadať na prestávky, tankovanie a údržbu vozidla. Hráč si budujete svoju licenciu a pri vyššom hodnotení získavate zákazky na dopravu tiež nebezpečného tovaru, či chemikálií, čo je pochopiteľne ešte viac hodnotený kšeft. Mimo kamióny ovládate aj nákladné autá, a pri rozrastajúcom sa vplyve sa z vás stáva veľký manažér, ktorý riadi dopravu celej siete autodopravy po celej Európe. Hru si môžete bezplatnej vyskúšať vďaka stiahnuteľnej demoverzii z oficiálnych stránok. Recenziu si môžete pozrieť na zaujimavosti.net.

Výhodou týchto hier je, že ponúkajú poznanie, zábavu na dlhý čas a len výnimočne ide o hardwarovo náročnú hru s ktorou majú bežné počítače problém. Často ide o hry cenovo dostupné, lokalizované do češtiny, alebo slovenčiny. Simulátori sú však náročnejšie na čas, pochopiteľne si zahráte pár minút, no čakať, že sa vám hru podarí prejsť za pár hodín celú nemusí byť vždy pravda. Onedlho sa na trh dostáva aj hra Spintires, ktorá nás ako simulátor zavedie do bahnitého a ťažko prístupného terénu v lesoch. A tomu sa povie offroad.