TOP 5 detailov filmu Posledný lovec čarodejníc

0
911
Posledný lovec čarodejníc

Vin Diesel nie je len vesmírny bojovník a automobilový pretekár. Vo filmovej novinke Posledný lovec čarodejníc sa predstavuje aj ako nesmrteľný bojovník za pokoj na Zemi, ktorý v spolupráci s Dolanmi, bránia svet pred zlými čarodejnicami. Dohliada na rovnováhu a ani netuší, že už to bude 800 rokov od udalostí, ktoré mu zmenili život. Dej filmu v súčasnosti prinesie dianie, ktoré sa nepodobá na diela skazy iných filmov, prináša pohľad z celkom iného sveta a pokiaľ ste naladení na vlne čarodejníctva, kúziel a dobrých efektov, je to vaša šálka kávy. Ktorých 5 detailov na spôsob recenzie možno na filme zhodnotiť a pochváliť?

1. svet čarodejníc
Nie je tak veľa filmov, ktoré by sa venovali aj tejto tematike. Aj keď len v rovine fantasy. Dosť bolo upírov a superhrdinov. Čarodejnice dostávajú oveľa väčší priestor, aj keď je ich tu o niečo menej. Mnoho z tých zlých je totiž uväznených na večnosť v stráženej väznici.

2. bojovník to nepreháňa so zbraňami
Aj keď je hlavný hrdina lovcom, príbeh vysvetľuje, že tie najplodnejšie obdobia má už za sebou. Sem tam prinesie zloducha, ktorého v ukrytom podzemí známeho chrámu na Manhattane, nechá uväzniť v mimoriadne silnej väznici. Ale žiaden strach, predsa len bude bojovať, pretože bude proti čomu. Počas filmu tak nechodí ovešaný ťažkým kalibrom a žiadnymi striebornými nábojmi. Buďme realisti, správal by sa tak skutočný lovec čarodejníc?

3. známe tváre
Film prekvapil svojim obsadením. Vin Diesel nieje jediné známe meno. V úvode svoju dôležitú úlohu zohráva Michael Caine, známy pre bežného filmového diváka ako majordóm Brucea Wayna v novodobej trilógií netopierieho muža. Jednu z čarodejníc si zahrala Rose Leslie známa z Hier o tróny a mrchu kráľovnú čarodejníc na nepoznanie stvárnila mladučká francúzska kráska Julie Engelbrecht. Veľkým prekvapením bude filmový Dolan, herec Elijah Wood, ktorý sa vo filme zhostí úlohy, v ktorej sme ho ešte nevideli.

4. výborné a neprehnané efekty
Žiadne podivné plazmové lúče vychádzajúce z rúk a šialenosti v podobe prútikov. Dobre, skeptik povie, že nič z toho aj tak nie je pravda. Svet čarodejníc, ak nejaké boli, bol vždy veľkým tajomstvom a je nám neznámy. Aj preto sa filmári mohli vyhrať a pustiť uzdu fantázii. Alebo dokonca načrieť do starých kníh a podôb, ako sa mágia prezentovala v dávnych legendách. Práve tam totiž čerpali filmári viac, ako v moderných dielach. Dej vychádza z moci ukrytej v mágii dotyku, čiže v predmetoch, dotýkaní a skrátka v tom, čo malo neraz v najväčších legendách skutočný čarodejnícky význam a nie kúzla tvorené efektnými svetelnými prúdmi, čarami a trblietkami okolo… Veď viete.

5. výborné masky
Vin Diesel je maska sama o sebe. Veľa toho nepotreboval. Kráľovná čarodejníc a jej spopolnené skupenstvo s podobným skupenstvom hlavného hrdinu, boli zvládnuté výborne. Aj stará tvár hlavného hrdinu z čias temného stredoveku mala niečo do seba, vzhľadom mohutného Nordika. Masiek tu bude viac, napríklad tie na módnej prehliadke. Bude na čo pozerať.

Práve v kinách