Prekonajte strach z lietania v leteckom simulátore

0
38
Prekonajte strach z lietania v leteckom simulátore
Prekonajte strach z lietania v leteckom simulátore

Strach z lietania, odborne aviophobia, môže brániť ľuďom v tom, aby si užívali cestovanie v lietadle. Napriek tomu existujú mnohé spôsoby, ako pomôcť postihnutým fóbiou prekonať svoj strach. Jedným z týchto spôsobov je vyskúšať letecký simulátor v špeciálnom centre. Prečo je toto riešenie tak účinné a ako funguje?

Výhody letu v leteckom simulátore

Letecký simulátor môžete kúpiť ako darčeky pre dvoch alebo pre partnera, ktorý má strach z lietania. Letecké simulátory poskytujú bezpečné a kontrolované prostredie, kde sa môžete postaviť svojmu strachu bez skutočného rizika. Vďaka simulátoru sa vám postupne zvýši sebadôvera a odbúra sa strach z lietania. Simulátory umožňujú takmer reálne zažiť situácie, ktoré sa môžu počas skutočného letu prihodiť.

Skúsenosť z leteckého simulátora je veľmi autentická, poskytne vám naozaj takmer identický pocit ako počas letu. Nejde o žiadnu počítačovú hru, ale simuláciu v kokpite so všetkými ovládacími prvkami. V špecializovaných centrách sú navyše skúsení inštruktori, ktorí môžu pomôcť identifikovať vaše špecifické obavy a pracovať na ich prekonaní. Skúšky v leteckom simulátore umožňujú prispôsobenie scenárov a situácií podľa individuálnych potrieb každého klienta.

Ako prebieha letecká simulácia

Letecká simulácia môže pripomínať vyhliadkové lety, ale tiež poriadne adrenalínový let v silných turbulenciách.  Pred samotným simulovaným letom sa dozviete celý program letu, dostanete bezpečnostné pokyny a kompletnú inštruktáž k ovládaniu lietadla.

V simulátore máte príležitosť ovládať virtuálne lietadlo, ktoré však plne zodpovedá ovládaniu reálneho lietadla. Inštruktor vám vysvetlí základné ovládacie prvky a bude poskytovať pokyny aj počas letu, aby ste sa pri ovládaní necítili stiesnene.

Letecký simulátor umožňuje zažiť všetky poveternostné podmienky vrátane vetra, dažďa, bleskov, turbulencie a iných situácií, ktoré v realite vyvolávajú v ľuďoch strach a úzkosť. Nacvičením týchto situácií postupne ovládnete a prekonáte strach z lietania.

Okrem komplikovanosti letu je možné si vybrať rôzne scenérie a panorámy, nad ktorými poletíte. Môžete vidieť mestá, hory alebo oceán. Táto možnosť prispieva k prekonaniu obáv spojených s konkrétnymi miestami. Po ukončení simulovaného letu dostanete hodnotenie od inštruktora a prípadné rady, ako ďalej pracovať na prekonaní strachu.

Náš tip: Lietanie nemusí byť hororovým zážitkom, ale naopak vzrušujúcim a príjemným okamihom. Skúšky v leteckom simulátore ponúkajú jedinečnú príležitosť prekonať strach z lietania. Vďaka realistickým podmienkam a profesionálnemu vedeniu v špecializovaných centrách postupujete vlastným tempom a získavate dôveru v seba a lietanie.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter