Posilnenie svalstva, vybudovanie vytrvalosti i lepšie držanie tela – ako na to?

0
286

Vedeli ste, že jedna z najlepších a najefektívnejších pomôcok na cvičenie, ktorú môžete používať denno-denne, je práve fitlopta? Práve táto cvičebná pomôcka, ktorú máte doma zrejme aj vy, sa roky používa pri klinickej rehabilitácii. Dnes už väčšina profesionálnych trénerov zaraďuje cvičenie za pomoci fitlopty do tréningových plánov a niet sa čomu čudovať. Aj vy si kladiete otázku, v čom je cvičenie na fitlopte tak výnimočné? Ako môže obyčajná fitlopta zmeniť váš život?

Fitlopta namiesto stoličky?

Vedeli ste, že v niektorých európskych krajinách sa fitlopty používajú v školách namiesto stoličiek? Vďaka sedeniu na fitlopte sa deti lepšie sústredia, rozumejú učivu, ba dokonca majú lepšie organizačné schopnosti, ktoré môžu využiť v profesijnom živote. Okrem toho sú fitlopty perfektné na správne držanie a spevnenie tela, čo ocenia nielen vaše ratolesti, ale zrejme aj vy!

Výhody tréningu s fitloptou, ktoré oceníte aj vy!

Sedenie na fitlopte pomáha stimulovať prirodzené motorické reflexy tela, a to tak, že sa budete snažiť udržať rovnováhu a zároveň zlepšiť držanie tela, ktoré je v tomto prípade prioritou. Okrem toho môžete vďaka obyčajnému sedeniu či jednoduchým cvikom na fitlopte zlepšiť flexibilitu, ba dokonca vybudovať vytrvalosť. Áno, aj takýmto spôsobom môžete posilniť svaly, o ktorých ste doteraz ani len nevedeli.

Nahraďte cvičenie v posilňovni činkou a fitloptou  

Áno, aj činka môže byť skvelým spôsobom, ako vybudovať a posilniť svalstvo, ba dokonca zhodiť nejaké to „kilečko“ navyše. Pokiaľ sa vám nechce tráviť denno-denne niekoľko hodín v posilňovni, nemusíte! Postačí vám fitlopta, činky a dávka motivácie, vďaka čomu môžete pracovať na svojom zdravšom „ja“, a to pokojne aj v pohodlí domova.

inSPORTline ako najväčší slovenský výrobca a predajca fitness ponúka široký sortiment športových pomôcok, ktoré ocení nejeden nadšenec zdravého životného štýlu!