Magnetoterapeutické prístroje – na čo slúžia?

0
284

Zrejme ste aj vy počuli o jednej z najstarších foriem fyzikálnej terapie, ktorou je práve magnetoterapia. Podstata tejto terapie spočíva v tom, že na náš organizmus pôsobí uzdravujúco, a to konkrétne na cievne, nervové i svalové problémy. Nízke frekvencie totiž ovplyvňujú bolestivé stavy a simulujú hojenie, ba dokonca majú regeneračné účinky, čo môžete oceniť po operácií bedrového kĺbu, karpálneho tunela alebo ramena.

K čomu slúžia magnetoterapeutické prístroje?

Ako je zrejmé už podľa úvodu článku, prístroje na magnetoterapiu sú liečebné prístroje slúžiace na urýchlenie látkovej výmeny a naštartovanie regenerácie organizmu. Behom používania dochádza v tkanivách k zvýšenému prísunu kyslíka a živín, čo vedie k efektívnejšiemu odvádzaniu splodín metabolizmu. Sú vhodné pre ľudí, ktorých trápia bolesti kĺbov, poruchy prekrvenia končatín či chronické ochorenia vyžadujúce neustály dohľad lekára. Sú využívané predovšetkým veľkými zdravotníckymi strediskami, organizáciami, ale tiež jednotlivcami.

Ako magnetoterapeutické prístroje fungujú?

Už po dvadsiatich minútach môže dôjsť k správnemu fungovaniu buniek, regenerácií poškodených kĺbov a uvoľneniu stuhnutých svalov. Výhodou je, že prístroje sú schopné prejsť nielen tkanivami, ale tiež kosťami a orgánmi. Ak vás trápi mononukleóza, čiže vírusové ochorenie prenášané medziľudským kontaktom, ktoré môže závažne ohroziť ľudský život, je vhodné použiť práve magnetoterapeutické prístroje, ktoré dokážu ochorenie postupne „zneškodniť“. Odporúča sa použiť nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag, vďaka čomu je možné znížiť riziko komplikácií.

Aké sú ďalšie výhody používania magnetoterapeutických prístrojov?

Výhodou je urýchlenie regenerácie buniek, detoxikácia organizmu, zmiernenie bolesti i rozšírenie ciev. Okrem toho môžete vďaka pravidelnej magnetoterapií zlepšiť prekrvenie danej oblasti, stabilizovať krvný tlak i posilniť kostné tkanivo. Liečba pásového oparu pomocou magnetoterapie je tiež jedným z efektívnych spôsobov, ako postupne zdolať ochorenie a navrátiť organizmu potrebnú vitalitu.