Máte čierne bodky? Takto sa ich zbavíte!

0
86
Máte čierne bodky? Takto sa ich zbavíte!

Čierne bodky patria medzi pomerne nepríjemné a neestetické nedokonalosti na pleti. Vyskytujú sa najčastejšie v oblasti tváre, prípadne na chrbte. Prečo vôbec vznikajú a aké sú možnosti ich liečby? Na to všetko sme sa pozreli bližšie!

Vo všeobecnosti platí, že čierne bodky sú jedným z najčastejších kožných problémov. Vznikajú najmä v situácii, že sa póry, ktoré sa prirodzene v pokožke vyskytujú, začnú upchávať kožným mazom. Dôvodom sú aj odumreté kožné bunky, ktoré tieto oblasti dokážu zapchať. Ak je vaša pokožka posiata kožným mazom, nečistotami, odumretými bunkami kože, s najväčšou pravdepodobnosťou u vás vzniknú čierne bodky. Tie môžu vzniknúť aj vo väčšom množstve.

Umývajte si tvár

Dôležité je najmä to, aby ste si pravidelne čistili tvár a pokožku tela. Ideálne je, ak použijete kvalitné kozmetické prípravky. Napríklad, skvelým riešením je kórejská kozmetika. Obsahuje vysoko účinné zložky, ktoré podporujú zdravie pokožky. Na čierne bodky sú ideálne masky na tvár, napríklad Laneige. Nezabúdajte si tvár vždy vysušiť do čistého uteráku. Rozhodne nepoužívajte na tvár ten, ktorý je určený na ruky.

Čierne bodky si vytláčajte

Čo sa týka čiernych bodiek, ideálne je, ak si ich vytlačíte. Keď sa totiž zapália, vznikne ich skutočná vyrážka, ktorá sa odstraňuje ťažšie. Samozrejme, vždy vytláčajte s čistými rukami, prípadne navštívte kozmetičku, ktorá vám s tým pomôže. Nezabudnite na následnú dezinfekciu tváre.

Pite dostatok vody

Keď nebudete piť dostatok tekutín, váš organizmus bude dehydratovaný a nebude fungovať tak, ako má. Preto pite dostatok tekutín, aby ste vyživili aj bunky pokožky. Určite sa to oplatí z viacerých hľadísk. Nezabúdajte sa vyhýbať sladeným nápojom, pretože takéto produkty obsahujúce cukor môžu spôsobiť vznik nedokonalostí, a to vo vysokej miere.