Ako sa počas dovolenky či výletu chrániť pred slnkom?

0
83
Ako sa počas dovolenky či výletu chrániť pred slnkom?
Ako sa počas dovolenky či výletu chrániť pred slnkom?

Letná sezóna už začala a s ňou aj dovolenky, výlety či rôzne letné športy. Počas horúcich letných dní však nesmieme zabúdať na ochranu pred vysokými teplotami a ostrým slnkom. Ak plánujete dlhší pobyt von na slniečku, inšpirujte sa tipmi ako sa chrániť, aby vám horúčavy neprekazili letný voľný čas.

Nezabudnite na kvalitný opaľovací krém s ochranným faktorom

Alfou omegou sú rozhodne SPF krémy. Na trhu môžete nájsť množstvo kvalitných značiek, ktoré ponúkajú širokú škálu SPF krémov pre deti aj dospelých s rôznymi stupňami ochranného faktoru. Na tvár odporúčame používať vždy najvyšší faktor, aby ste tak predišli starnutiu. Ak sa chystáte na výlety s deťmi, určite nezabudnite poriadne natrieť aj ich a to približne 30 minút pred odchodom.

Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu

V čase od 11:00 do 15:00 je ideálne sa vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu. V tom čase je slnko najvyššie a páli najviac. Ak máte možnosť, tak vyhľadávajte miesta, kde je tieň a vyhýbajte sa slnku. Na šport alebo iné aktivity využite skôr ranný alebo večerný čas, kedy sú teploty príjemnejšie. Ak však premýšľate kam na výlet Stredné Slovensko, Východné či Západné Slovensko, nezabudnite si pribaliť ľahké oblečenie, krém či pokrývku hlavy.

Siahnuť po slnečných okuliaroch alebo pokrývke hlavy?

Najlepšie oboje. Kvalitné polarizačné slnečné okuliare s UV filtrom vám chránia oči pred silným slnečným žiarením. Oči vám budú menej slziť a poďakuje sa vám aj zrak. Pokrývka hlavy zas pomôže proti prehriatiu hlavy od slnka, čo by mohlo spôsobiť nepríjemné bolesti a horúčku. Ak premýšľate kam na výlet do prírody alebo máte v pláne športovať rozhodne nezabudnite na šiltovku, šatku či klobúk, ktoré pomôžu eliminovať hroziaci úpal.

Počas letných dní, dovoleniek, výletov a najmä počas športovania nezabúdajte aj na dodržiavanie pitného režimu. Odporúčané množstvo je minimálne 2-4 litre čistej vody, ktoré je potrebné pravidelne dopĺňať.