5+2 tipov ako vyriešiť problémy s dehydratovanou pokožkou

0
586

K suchej pleti môže prispievať viacero faktorov – počasie, agresívne mydlá a čistiace prostriedky, priveľmi horúca voda pri sprchovaní…Ako udržať pokožku vo výbornej kondícii čo najprirodzenejšou cestou? Pomôžu vám prírodné produkty aj kvalitná kozmetika bez alkoholov a parfumov.

1) Skúste olivovú kúru

Olivový olej je plný mastných kyselín a antioxidantov, ktoré výrazne pomáhajú udržiavať pokožku zdravú a v kondícii. Skúste vmasírovať čistý prírodný olivový olej do pokožky pred sprchovaním či kúpeľom – táto kúra by mala byť účinná voči vysušovaniu kože teplou vodou či mydlom.

2) Pite dostatok vody

Toto ste už pravdepodobne počuli, ale na našom zozname nemôže táto zásada chýbať. Najjednoduchší spôsob hydratácie pokožky spočíva v udržiavaní vášho tela hydratovaného zvnútra. Prospeje to aj vašim obličkám a srdcu. Uistite sa, že počas dňa prijmete aspoň dva litre tekutiny, ideálne vo forme čistej vody, polievok či čajov.

3) Znížte teplotu vody

Horúca vody vo vani či pri sprchovaní odstraňuje telu vlastné oleje z pokožky, preto je vhodné, aby ste horúcim kúpeľom a teplým sprchám nevenovali veľa času. Sú to síce uvoľňujúce momenty, ktoré prinášajú fantastický relax, ale hydratovanú pokožku vám udržať rozhodne nepomôžu.

4) Zaraďte avokádo do svojho jedálnička

Vzhľad a stav pokožky do veľkej miery ovplyvňuje aj strava. Zaradiť avokádo do jedálnička sa rozhodne oplatí – obsahuje totiž veľa zdravých tukov, ktoré pomáhajú pokožku hydratovať. Jednoduchým rozotrením avokáda v miske vytvoríte nie len základ pre skvelú nátierku, ale aj účinnú prírodnú hydratačnú masku. Ide o kúru, vďaka ktorej sa dehydratovaná pokožka vyživí aj osvieži.

5) Nastavte si podmienky u vás doma

Správna domáca klíma je pre celkový zdravotný stav organizmu mimoriadne dôležitá. Ak trpíte suchou pokožkou, vyskúšajte do vašej spálne umiestniť zvlhčovač vzduchu. Nie len že pomôže udržať pokožku hydratovanú, ale bude prospešný aj pre dýchací systém. Tiež je vhodné nenastavovať klimatizáciu či vykurovanie na príliš vysoké hodnoty.

6) Všemocný med

Ide o jeden z najlepších produktov v oblasti starostlivosti o pleť, ktorý ľudstvu matka príroda poskytla. Surový prírodný med má prirodzene hydratačnú funkciu a vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam utišuje podráždenia a bojuje proti infekciám. Aplikujte med na zvlášť suché miesta pokožky, nechajte pôsobiť asi 5 minút a potom opláchnite vlažnou vodou. Kúru opakujte pravidelne po dobu niekoľkých dní a čoskoro by ste mali pozorovať rozdiel.

7) Kvalitná kozmetika

Hydratácia pleti sa dá riešiť aj vhodnými prípravkami. Kozmetika pre citlivú, suchú pleť je v zásade liečivom a ochrannou vrstvou zároveň. Mala by byť založená na komplexe látok čo najprirodzenejšieho pôvodu, ktoré pomáhajú udržiavať v pokožke vodu, napomáhajú syntéze lipidov a chránia ju pred nebezpečným UV žiarením a predčasným starnutím.