5 výhod kolieskových korčúľ

0
215

Leto je špecifickou sezónou, kedy nie sme v oblasti športu obmedzovaní tak, ako po zvyšok roka. Obľúbená je nielen cyklistika a plávanie, ale aj kolieskové korčule, ktoré sú častou výbavou celej rodiny.

Prečo ich mať doma?

Ak navštevujete fitness centrum, mohli ste si všimnúť, že v lete nie sú posilňovne také preplnené, ako je tomu inokedy. Dôvodom je, že ľudia v lete využívajú aj iné športové pomôcky a aktivity, ktoré nám prináša letné počasie. Vo vysokých horúčavách sa veľmi ťažko cvičí v uzatvorenom priestore a omnoho lepšie je zobrať bicykel alebo si obuť korčule a užiť si pohyb vonku. Práve kolieskové korčule sú štýlovým športovým doplnkom, využívajúcim sa nielen na voľný čas, ale aj ako spôsob dopravy do práce alebo školy. Ich všestranné zameranie z nich robí obľúbený doplnkom mladých, ale aj starších ľudí, ktorí žijú aktívne s celou rodinou.

Výhod je niekoľko

Veľmi dôležitým faktorom pri rozhodovaní sa o tom, ako bude celá rodina športovať sú financie. Aj tí, ktorí korčule ešte nemajú sa nemusia báť veľkých investícií, pretože na trhu je veľmi široká ponuka, z ktorej sa dajú vybrať korčule sa pár desiatok eur. Začiatočníkom stačí rekreačný model s jednoduchým ovládaním, ktorý prekvapí príjemnou cenou. Vybaviť celú rodinu tak nie je neprekonateľnou prekážkou a môžete si spolu užiť ešte túto letnú sezónu.

Ďalšou výhodou je, že pri jazde neplatia takmer žiadne obmedzenia a môžete sa na nich vybrať kam sa vám zachce. Sú ľahké a praktické a nie je problém sa prezuť a zbaliť ich do batoha. Pokojne ich môžete skombinovať aj s inou formou dopravy, čím si nielen zašportujete, ale nazbierate aj nové zážitky. Korčule sú výborným spoločníkom na menšie aj väčšie výlety, kde nie všade je prítomný asfalt. Pred väčším tripom je ale dobré si čo to vyskúšať, aby ste vedeli, aké sú vaše možnosti. Najlepšie je trénovať na rovnej a hladkej ceste bez áut a ľudí, kde najlepšie odskúšate aj detské kolieskové korčule.

Jazda na korčuliach nie je len o relaxe, ale aj športovaní, pretože si pri nej zahrejete všetky svaly a rozpumpujete srdce. Tento kvalitný kardio tréning vás posunie nielen k zdraviu, ale aj pozitívnemu mysleniu a plnej energii. Okrem toho spálite aj tuky a za hodinu rekreačného korčuľovania môžete spáliť približne 500 kalórií, čo poteší najmä ženy.

V neposlednom rade je výhodou možnosť trávenia času s rodinou. Korčuľovanie na kolieskových korčuliach je jeden z mála športov, ktorý môžete pravidelne praktizovať nielen s partnerom, ale aj menšími deťmi, či vitálnymi rodičmi. Samozrejme treba každému prispôsobiť trasu a jej dĺžku, pretože možnosti z pohľadu kondície máme každý obmedzené.