5 TOP dekorácií na torty

0
196
5 TOP dekorácií na torty
5 TOP dekorácií na torty

Upiecť chutnú tortu je umenie. Ešte väčšie umenie je ozdobiť tortu tak, aby bola zaujímavá, lákavá a potešila človeka, pre ktorého je určená. Nie každý má nadanie na pečenie a zdobenie tort. S pečením vám pomôžu inštruktážne videá alebo recepty na internete. S ozdobením a dekorovaním torty je to o niečo zložitejšie. Napriek tomu sa necíťte bezradne alebo zúfalo. Prinášame vám top dekorácie, ktorými je možné ozdobiť torty pre malých i veľkých maškrtníkov.

1. Pre zamilovaných

O chvíľu tu máme sviatok zamilovaných. Skúste sa nenápadne spýtať partnera na jeho chúťky a podľa jeho preferencií upečte tortu, ktorá sa mu bude rozplývať na jazyku a štekliť jeho chuťové poháriky. Na dekoráciu takejto torty použite ozdoby na tortu z našej ponuky e-shopu toptacky.eu. Ozdoby na tortu vo forme zápichu sa dajú prispôsobiť rôznym životným udalostiam.  K sviatku zamilovaných je možné využiť zápich vo forme srdiečok, nápisu love alebo fontány na tortu.

2. Pre mladomanželov

Nebuďte ako ostatní svadobčania, ktorí si dajú upiecť tortu pre mladomanželov u cukrára. Zaľúbený pár v jeho najkrajší deň poteší torta z vašich rúk. Nemusí ísť o veľdielo. Dôležité je, aby bola torta upečené zo srdca. S výberom dekorácií sa môžete pohrať. Buď zvoľte stuhy, ktorými vyzdobíte strany torty, alebo využite už spomínané zápichy vo forme srdiečka či figúrky tancujúceho mladomanželského páru.

3. Pre jubilanta

Narodeniny sa oslavujú v každej rodine. Trafiť sa do výberu darčeka napríklad pre babičku alebo brata je naozaj ťažká misia. Preto je torta darčekom, ktorým nikdy nič nepokazíte. Torta v tvare srdiečka ozdobená jahodami a doplnená dekoráciou bude pre jubilanta prekvapením, na ktoré nikdy nezabudne. Pri dekorovaní torty môžete využiť zápich s nápisom Happy Birthday alebo ak ide o guľaté narodeniny, tak zápich vo forme číslic. Z našej internetovej stránky toptacky.eu si vyberú aj vtipkári vďaka mierne šteklivým zápichom.

4. Pre malé deti

Torty pre malé deti sa zdajú byť pri výbere dekorácie ako veľmi jednoduchá záležitosť. Pozor však na to, aby ste sa trafili do predstáv drobca. Rodičia iste vedia, ktoré rozprávky ich deti milujú. Podľa toho vytvorte aj tortu v tvare rozprávkovej bytosti alebo upečte jednoduchú tortu, ktorú ozdobíte figúrkami a zápichmi. Každé malé dievčatko potešia postavičky na tortu Frozen alebo figúrky jednorožca. Pre chlapcov sú určené figúrky Ironman, Hulk alebo postavičky Paw Patrol na tortu.

5. Pre príležitosť krstu

Príchod nového života je nutné poriadne osláviť. Otecko si rád vypije dobrú pálenku. Ale čo darovať novopečenej mamičke? No predsa čerstvo upečenú tortu. Snehovo biela poleva a na nej figúrka bociana, dievčatka či chlapčeka vyzerajú sladko a iste budú dôvodom k nejednej slze z dojatia.