5 chýb, ktoré ničia vaše vlasy

0
70
5 chýb, ktoré ničia vaše vlasy

Zanedbaná starostlivosť o korunu krásy sa nevypláca. Nevypláca sa ani to, keď sa o vlasy staráte až príliš alebo nesprávne. Rady typu „jedna pani povedala alebo moja kamarátka to robí tiež“, neberte vážne. Ktorých chýb pri starostlivosti o vlasy sa ľudia dopúšťajú najčastejšie?

1. Chyby pri umývaní vlasov

Počas umývania vlasov dochádza k najväčším chybám. V prvom rade v oblasti frekvencie umývania. Všetkého veľa škodí, čo platí aj o umývaní vlasov. Ak nemáte extrémne mastné vlasy alebo ste sa nespotili, ideálna frekvencia umývania je dva razy do týždňa. Druhou chybou je, že umývate vlasy a nie pokožku hlavy. Odkiaľ rastú vlasy? No predsa z pokožky. Nezabúdajte na kompletnú starostlivosť a ku kozmetike dokúpte píling na pokožku hlavy. Ponúka ho každá drogéria.

2. Chyby pri sušení vlasov

Horúci vzduch vlasom škodí. Na toto pravidlo si spomeňte vždy, keď budete sušiť vlasy horúcim vzduchom. Skvelé by bolo, keby vlasy uschli prirodzene na vzduchu. V zime sa to nie vždy dá. Riešením je ochrana vlasov pred vysokými teplotami. Fén a iné pomôcky použite až po tom, ako na vlasy nanesiete prostriedky na tepelnú ochranu vlasov. Zvlášť náchylné na poškodenie sú vlasy, ktoré boli práve nafarbené. Aj tá najkvalitnejšia farba, napríklad loreal farba na vlasy, dá vlasom poriadne zabrať.

3. Chyby pri úprave vlasov

S bodom jedna úzko súvisí bod tri. Mokré vlasy musíte nechať poriadne vysušiť a až následne ich stajlovať. Myslíme tým úpravu ako viazane vlasov do gumičky alebo upínanie sponkami. Takéto úpravy vedú k lámaniu vlasov. Pozor si dávajte aj na česanie mokrých vlasov. Kúpte hrebeň s menšou hustotou zúbkov a ten využívajte na česanie po umývaní. Vlasy neťahajte, iba ich jemne prečešte. Vyhnite sa dennému noseniu pevných chvostov a vrkočov.

4. Nevhodná kozmetika

Vlasom doprajte výživu a starostlivosť podľa ich typu. Overte si u kaderníčky, aké prípravky sú pre vás najvhodnejšie a zaraďte danú kozmetiku do dennej rutiny. Do kozmetického balíčka na vlasy prihoďte ochranu vlasov pred slnkom a oleje na hydratáciu. Venujte pozornosť hlavne poškodeným vlasom. Doprajte im hĺbkovú starostlivosť u kaderníčky.

5. Výživa zvnútra

Ak vaše vlasy padajú napriek perfektnej starostlivosti, problém bude pochádzať zvnútra. Výživa a hydratácia organizmu sú pre zdravé vlasy veľmi dôležité. Pite dostatok tekutín a do jedálnička doplňte potraviny bohaté na vitamín B, zinok, selén, železo a nezabúdajte ani na bielkoviny.