Zničte baktérie a vírusy pomocou špeciálnej ochrany

0
561

Ochrana pred vírusmi a baktériami nebola asi nikdy tak skloňovaná ako dnes. Všetko to spôsobil šíriaci sa vírus, ktorý ohrozuje každého bez ohľadu na vek, pohlavie či národnosť. V rámci ochrany by sme mali využiť všetky dostupné prostriedky, ktoré nám trh ponúka.

Základom je prevencia a dodržiavanie pravidiel

Ak nechceme skončiť ako Taliansko alebo Čína, musíme v týchto dňoch byť zodpovednejší, ako kedykoľvek predtým. Neumyť si po pobyte vonku ruky alebo nepoužiť rúško, znamená ohrozenie seba, ale aj rodiny a ľudí naokolo. Obavy z využívania verejnej dopravy alebo návštevy verejných budov sú opodstatnené a preto sa väčšina obyvateľstva zdržuje v domácej karanténe. Raz za čas však musíme vyjsť minimálne do obchodu, práce alebo k lekárovi a preto sa ohrozeniu nevyhneme.

V rôznych  budovách môžeme špeciálne v týchto dňoch vidieť dezinfekčné zariadenia, ktoré však majú určitý počet použití a sú len jednorazovou ochranou. Lacnejším riešením je aj antibakteriálny náter, ktorý má zas krátkodobý efekt a aj obmedzenú kapacitnú účinnosť. Je preto na každom z nás, aby sme dbali o svoju hygienu viac, ako kedykoľvek predtým. Výrazne však môžu napomôcť aj špeciálne upravené kľučky na dvere, ktorú sú dlhodobým systémovým riešením.

Na Slovensku ich ešte veľmi nepoznáme, no v severských krajinách si ich nevedia vynachváliť. Využívajú sa najmä vo verejných budovách, kde sa denne vystrieda obrovské množstvo ľudí. Stačí, aby jeden z nich bol nakazený a baktérie sa môžu preniesť na hocikoho z nás.

Bezpečnostné kovanie s antimikrobiálnou ochranou dokáže počet baktérií a vírusov zlikvidovať na minimum, čo ochrániť každého návštevníka. Špeciálna antimikrobiálna povrchová úprava je tak veľkou bariérou pre mikróby, ktorá v tejto podobe vydrží dlhé roky. Aj keď ide na začiatku o vyššiu investíciu, pre ľudstvo má veľký prínos.

Takéto kovanie môžete mať aj doma

Špeciálne upravené kovanie na dvere nie je len pre verejné budovy, ale môžete ho mať aj doma. Budete si tak istý, že každý kto k vám príde, nezanechá na kľučke žiadne baktérie, ktoré by sa preniesli na vás. Ak sa ľudia obávajú zlodejov, tak im v zabezpečení pomôže bezpečnostná vložka, ktorá je už aj u nás samozrejmosťou.

Kým však Slováci začnú využívať špeciálne kovanie, môže prejsť veľa času a preto by sme mali začať hneď teraz. Nikde nie je napísané, že keď vyhráme boj s Corona vírusom, o nejaký čas na nás v podobe pandémie nezaútočí niečo iné. Je dobre ochrániť sa včas a čo najlepším spôsobom.