Zimné pneumatiky na celý rok? Rozhodne nie!

0
663

Prezúvanie letných pneumatík za zimné, resp. naopak, predstavuje každoročnú záležitosť, ktorej sa nevyhne žiadny vodič. Pneumatiky vymieňame v závislosti od ročného obdobia, a práve preto je viac než dôležité uvedomiť si, že zimné pneu sú určené na zimu a letné pneu na leto. Nikdy nenechávajte tie isté pneumatiky počas celého roka, keďže oba typy pneumatík sa od seba odlišujú a sú určené na rôzny typ vozovky.

Pravidelne kontrolujte stav pneumatík!

Avšak, na trhu nájdeme celoročné pneumatiky, ktoré sú navrhnuté na predpokladané klimatické podmienky, a teda vykazujú odlišné vlastnosti. Pokiaľ ste aj vy siahli po takýchto pneu, nemusíte riešiť ich prezúvanie v zime či v lete, avšak pravidelne kontrolujte trhliny či prípadné poškodenia, ktoré by mohli nepriaznivo ovplyvniť vašu jazdu! Zimné pneumatiky však nikdy nevyužívate počas leta, keďže sú vyrábané zo špeciálnej zmesi, ktorá funguje pri teplotách pod bodom mrazu! Okrem toho sa vozidlo so zimnými pneumatikami ťažšie ovláda, no v zime si to viac menej neuvedomujeme vzhľadom k tomu, že jazdíme opatrnejšie a obozretnejšie.

Kvalita za prijateľnú cenu

Niekedy je problém nájsť kvalitnú výrobok, ktorého prevedenie a funkčné vlastnosti budú adekvátne k jeho cene. To platí aj v prípade pneumatík. Pneumatiky Matador sú kombináciou vynikajúcej trakcií, vysokej životnosti, prvotriednej bezpečnosti, jazdného komfortu a cenovej dostupnosti, ktoré uspokoja požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov! Jednou z priorít slovenského výrobcu Matador je výroba pneumatík, ktoré znižujú spotrebu a sú zárukou nízkej ceny prevádzky. A samozrejme, pri výbere pneumatík nezabudnite na plechové disky, ktoré sa vyplatia predovšetkým kvôli nízkej cene, vysokej bezpečnosti počas jazdy, ale i príjemnému vzhľadu, vďaka ktorému oživíte vaše auto!