Týchto 5 účinných kozmetických produktov vyrobených z rakytníka musíte vyskúšať

0
308
Týchto 5 účinných kozmetických produktov vyrobených z rakytníka musíte vyskúšať

Využitie rakytníka možno badať vo viacerých oblastiach. Plody rakytníka sú najviac obsiahnuté v potravinárskom priemysle, no nezaostáva ani ten kozmetický. Predstavujeme vám 5 kozmetických produktov, ktoré určite stoja za vyskúšanie.

Rakytník rešetliakový je známa a často využívaná rastlina, ktorej korene siahajú až do Ázie. Má priaznivé účinky na ľudské telo a pri konzumovaní pomáha ľudskému organizmu pri podpore imunity, trávenia, znižuje vysoký cholesterol a pôsobí aj ako prevencia proti vzniku rakoviny.

Rakytníková šťava slúži ako prírodná podpora vášho stravovania a môže vám tiež pomôcť k detoxikácii tela. Pri výbere štiav sa zamerajte najmä na jej zloženie a kupujte len tie, ktoré sú 100% organické a vyrobené z domácich bobúľ.

Účinky rakytníka priaznivo prospievajú aj pokožke a vlasom, a to vďaka vysokému obsahu vitamínu B. V kozmetickom priemysle sa výrobky z rakytníka vyskytujú napríklad vo forme krémov, šampónov alebo olejov. Našli sme pre vás 5 najúčinnejších kozmetických produktov, ktoré by ste rozhodne mali vyskúšať.

suché a poškodené vlasy

Rakytníkový šampón a kondicionér

Najlepšie pre suché a poškodené vlasy sú šampóny, respektíve kondicionéry z rakytníka. Rakytníkový olej a vitamíny v ňom pomáhajú hydratovať vlasy a aj pokožku hlavy.

Kondicionér dodatočne obsahuje aj vysoký obsah vitamínu E, ktorý vlasom zabezpečuje jemnosť a dostatočnú výživu. Niektoré špeciálne šampóny z rakytníka pomáhajú bojovať proti lupinám a podporujú aj rast vlasov.

Rakytníkový krém

Máte suchú pleť a potrebujete zabezpečiť jej hydratáciu a zlepšenie textúry? Vyskúšajte krém z rakytníka, ktorý vám svojim bohatým obsahom vitamínov a antioxidantov pomôže pri rôznych problémoch s pokožkou.

Na trhu nájdete denný alebo nočný krém, čiže je už len na vás, ktorý z nich si vyberiete. Rakytníkový krém vám môže pomôcť aj v boji proti starnutiu pokožky a tiež redukuje mierne vrásky na vašej pleti.

Rakytníkový olej

Olej z rakytníka je svojimi účinkami podobný rakytníkovému krému. Vo svojej podstate tiež pomáha hydratovať vysušenú pokožku a pomáha bojovať proti starnutiu pokožky. Najväčšou výhodou oleja je, že si ho môžete pridať do svojho obľúbeného denného alebo nočného krému.

Rakytníkové tonikum

Na zlepšenie stavu pleti vám okrem krémov a olejčekov pomôže aj rakytníkové tonikum. Jeho pravidelné používanie vám zabezpečí zdravšiu a hydratovanejšiu pokožku. Rakytníkové tonikum môžete použiť aj pri odličovaní, ktoré vašu pleť nielenže odlíči, ale aj hĺbkovo vyčistí.

Rakytníková maska

Nemáte veľmi čas na pravidelné nanášanie rôznych krémov alebo olejov? Bohato vám bude stačiť aj rakytníková maska, ktorá vašu pleť vyčistí úplne do hĺbky. Jej aplikácia približne raz týždenne pleť kompletne zrevitalizuje a dodá jej živiny, ktoré ju budú chrániť pred voľnými radikálmi.