TOP5 najlepších hradných hotelov v Európe

0
209

Chcete stráviť víkend v Európe ako kráľ? Ponúkame vám možnosť ujsť z miest do malebnej prírody a stráviť niekoľko dní v jednom z hradov. Mnohé z nich sa zmenili na luxusné hotely, pričom si zachovali svoj jedinečný interiér a energiu. Tu je päť zámkov pre vašu nezabudnuteľnú dovolenku:

  1. Anglicko- Amberley Castle 5*

Z Londýna sa za 25 minút dostanete vrtuľníkom do útulného anglického vidieka. Hotel Amberley Castle 5 * je bezpečne ukrytý za mohutnými stredovekými hradbami a ťažkými dubovými bránami. V priebehu svojej 900-ročnej histórie sa hrad opakovane stával sídlom kráľov a šľachticov.

Tu sa rozhodovalo o osude ríše a teraz je to luxusný hotel s 19 izbami so starožitným nábytkom a posteľami s baldachýnom.
Zámok Amberley 5 * je obklopený záhradou vytvorenou podľa najlepších anglických návrhov. Po jeho chodníkoch pomaly prechádzajú snehovo biele pávy a za bránami je tenisový kurt a 18-jamkové golfové ihrisko. Hrad ponúka aj tradičné britské záľuby, ako je poľovníctvo a jazda na koni. Nový zážitok môžete získať stolovaním v reštaurácii umiestnenej na strome.

  1. Írsko – Hrad Ashford

Hrad Ashford je luxusom na tej najvyššej úrovni. Hrad zdobí brehy jazera Corribe – druhého najväčšieho jazera v Írsku už 800 rokov. Hrad už oddávna patril rodine Guinnessovcov a v roku 1939 ho zmenili na hotel.

Zastavilo sa tu veľa celebrít, od princa z Walesu po Jacka Nicholsona. Za šedými stenami hradu sa skrývajú klasické interiéry s kvetinovými tapetami, krby, starožitný nábytok, sochy, rytierske brnenie a originálne obrazy.

Ashfordský hrad bol na prvom mieste v zozname najlepších írskych kúpeľných hotelov v roku 2018. Vrcholom výletu je kuchyňa hradu: v reštaurácii George vám budú moderne podávať klasické jedlá z mäsa a diviny. Hostia sa tu zabávajú tradičnými šľachtickými zábavami: sokoliarstvo, jazda na koni, rybolov, plavba po jazere, tenisové a golfové turnaje.

  1. Francúzsko – Auberge du Jeu de Paume 5 *

Jednou z národných charakteristík Francúzov je schopnosť tešiť sa zo života a hrad Auberge du Jeu de Paume 5 * sa stal ilustráciou tohto talentu. Romantický snehobiely palác z rozprávky, v ktorého interiéroch je veľa svetla a ľahkosti sa nachádza vedľa zámku Chantilly, 30 minút od Paríža.

Prejdite sa po múzeách a obchodoch v hlavnom meste alebo si oddýchnite v tieni sviežej francúzskej záhrady Chantilly Château. Francúzsko by nebolo samo sebou bez jedla. V reštaurácii La Table du Connétable, ktorá je ocenená michelinskými hviezdami, môžete cez sklo sledovať prácu šéfkuchára Clementa Leroya. Kreativita Leroya sa prejavuje vo všetkom, od výberu ingrediencií až po spôsoby podávania. Napríklad studená polievka sa podáva na skutočnom kúsku ľadu.

  1. Taliansko – Toskánsko – Hotel Lupaia 5*

Pre labužníkov a znalcov vína sa otvára malá súkromná vila Lupaia, ktorá sa nachádza v oblasti Montepulciano v južnom Toskánsku. Cesta vedúca k hotelu je obklopená olivovými hájmi a vinicami a z okien izieb môžete vidieť nekonečné polia a kopce. Hotel má 8 pekných izieb s terasou a záhradou, interiéry v toskánskom štýle boho sú veľmi ľahké a vzdušné.

Toskánsko je popredná talianska vinárska oblasť, takže hrad je skvelým východiskovým bodom pre cesty do vinárstiev Montepulciano, syrární, lovu hľuzoviek a kurzov varenia. Reštaurácia v zámku sa riadi konceptom „od záhrady po stôl“ – jedlo sa pripravuje z miestnych farmárskych produktov. Pre milovníkov chôdze môžu byť zorganizované cyklistické výlety a piknik v tieni olivovníkov.

  1. Škótsko – Hrad Glenapp 5*

Tomuto hradu z nášho zoznamu sa už podarilo zapísať do histórie. Sám Sir Winston Churchill sem pricestoval v roku 1944, aby diskutoval o vylodení v Normandii.

Teraz sa zámok zmenil na vynikajúci hotel so 17 izbami s výhľadom na rieku alebo do záhrady. Všetky izby majú zachovaný viktoriánsky interiér s mnohými závesmi a starožitným nábytkom. Zámok vlastní pôsobivú lesnú plochu, niekoľko záhrad a kvetinových skleníkov.

Môžete si tu odpočinúť v hotelovom SPA centre, kde sú všetky procedúry založené na štyroch elementoch: voda, vzduch, oheň a zem. Prechádzky v lese možno striedať s lekciami tenisu a golfu.