TOP5 druhov masáži, ktoré stoja za vyskúšanie

0
244
TOP 5 druhov masáži, ktoré stoja za vyskúšanie

Masáže sú obľúbené nielen z dôvodu relaxácie. Niektoré druhy masáži sú liečivé, pomáhajú s rôznorodými zdravotnými problémami alebo zlepšujú elasticitu kože. Masáže môžete striedať a niektoré sa dajú zrealizovať aj v pohodlí domova. Ktorých 5 druhov masáži stojí za vyskúšanie?

1. Maderoterapia

Maderoterapia je pomerne nový druh masáže, ktorá si získala obľubu hlavne u žien. Pri maderoterapii sa využívajú drevené pomôcky a súpravy, s ktorými sa masíruje a tvaruje postava. Vďaka maderoterapii sa dokážete zbaviť celulitídy. Po masáži vyzerá pokožka sviežejšie, hladšie, je nádherne prekrvená a detoxikovaná. Maderoterapia zlepšuje fungovanie celého lymfatického systému. Po masáži sa budete cítiť oddýchnutí a plní energie.

2. Reflexná masáž chodidiel

Niektorí ľudia neznesú, keď sa im cudzí dotýkajú chodidiel. Premôžte tento pocit a oddajte sa naplno príjemnej reflexnej masáži chodidiel. Na chodidlách sa nachádzajú body, ktorých masírovaním sa zbavíte napätia i bolestí rôznych častí tela. Masáž chodidiel sa realizuje rukami alebo drobnými nástrojmi. Reflexná masáž chodidiel dokáže zmierniť bolesti hlavy a chrbta. Je vhodná pre ľudí, ktorí trpia nespavosťou a sú v strese. Po masáži chodidiel budete mať zaručene lepšiu náladu.

3. Thajská masáž

Thajská masáž vyzerá trochu krkolomne, ale preťahovanie svalstva je zdraviu prospešné. Pravidelnými thajskými masážami sa zlepšuje pohyblivosť kĺbov a miznú bolesti krčnej chrbtice, bolesti v medzilopatkovej oblasti alebo v krížoch. Opäť ide o masáž, ktorá pomáha predchádzať bolestiam pohybového aparátu i migrénam. Ide o veľmi uvoľňujúcu a regeneračnú masáž.

4. Bankovanie

Medzi masáže sa zaraďuje aj bankovanie, ktoré môže vyzerať na prvý pohľad odstrašujúco. Po bankovaní vám na pokožke zostanú modriny. Zmiznú za pár dní a za tú úľavu, ktorú pocítite po masáži zopár modrín stojí. Banky sa aplikujú na časti tela, kde pociťujete bolesti alebo napätie. Banková masáž okrem odstránenia bolestí pôsobí proti celulitíde, podporuje trávenie a rieši problémy s akné.

5. Domáca masáž

Na záver spomenieme domácu masáž. Nepotrebujete k nej pomocníka a ani maséra. Stačí si vybrať masážnu pomôcku na časť tela, ktorú potrebujete premasírovať alebo si kúpiť masážne kreslá. Na masírovanie menších telesných partií sú určené masážne pištole, masážne valčeky alebo vankúšiky. Už spomínané masážne kreslá majú naprogramovaných niekoľko druhov masáži a masírujú všetky telesné partie. Kliknite na ponuku e-shopu inSPORTline a vyberte si masážne pomôcky pre odstránenie vášho zdravotného problému.