Až 115 nádherných ostrovov. To sú Seychely!

0
54
Až 115 nádherných ostrovov. To sú Seychely!
Až 115 nádherných ostrovov. To sú Seychely!

Známe súostrovie v Indickom oceáne vás zaujme žulovými alebo koralovými ostrovmi. Južne od Seychel leží ostrov Madagaskar a Maurícius, pričom oba sú väčšie. To však Seychely neoberá o ich krásu. Azúrový oceán a tropické lesy sa vám vryjú hlboko do pamäti.

Najznámejšie seychelské pláže

Pri výbere dovolenky na Seychelách máte právo byť nároční a hľadať si ubytovanie aj na základe hotelových pláží. Veď takú dovolenku na Seychelách zažijeme mnohí len raz v živote. Azda najznámejšou plážou je Anse Source d’Argent s práškovo jemným pieskom a obrovskými žulovými balvanmi. Voda je tu plytká a skvele si tu zaplávate. Biely piesok na Anse Lazio, okolité palmy a nádherné scenérie túto pláž zaraďujú medzi 6 najkrajších pláží sveta. Keďže voda je tu naozaj hlboká, stretnete tu aj plavčíka, ktorý dohliada na bezpečnosť turistov.

Očarí vás tiež malá a útulná pláž Georgette v objatí paliem, pozor však na more – v jednu chvíľu na dno dočiahnete, ďalšiu už musíte plávať! Pláž Grand Anse s divokou atmosférou a skutočne hlbokou vodou má pomerne málo návštevníkov, ale je ideálna na opaľovanie či surfovanie. Podobne nebezpečné more nájdete aj na juhu mesta Mahé. Anse Intendance je síce divoká, avšak získate na nej nádherné zábery z dovolenky.

Pláže s plytkou a pokojnou vodou

Ak nie ste práve najlepší plavci alebo cestujete na Seychely s deťmi, na ostrove Mahé nájdete množstvo vhodných pláží. Anse à la Mouche, Anse aux Poules Bleues, Anse aux Pins, Anse Baleine sú pláže s plytkou vodou, malými pokojnými vlnami, s neďalekými obchodmi a reštauráciami, kde sa dá užiť perfektný rodinný piknik na jemnom piesku.

Aj v lokalite Praslin nájdete pláže vhodné pre rodiny s deťmi a neplavcov. Anse Bateau, Anse Bois de Rose či Anse Citron s pokojnou atmosférou vám umožnia dokonale si prečistiť hlavu. Ak cestujete na La Digue, navštívte pláž Anse Cocos, Anse Fourmis či Anse Gaulettes. Posledná z nich je taká čistučká, že sa tu nestretnete s morskými riasami a máte z nej výhľad na štyri neďaleké ostrovy.

Nech sa na Seychelách ocitnete na ktorejkoľvek pláži, nezabudnite navštíviť prírodnú rezerváciu Vallée de Mai s tropickými lesmi, ktorú mnohí korunujú prívlastkom rajská záhrada.